18.3. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

David Soukup tentokrát o postupu A-týmu, baráži dorostu a také o turnaji veteránů, který se zřejmě neuskuteční.

Zase po týdnu. Složité období, určitě si každý člověk v této době může revidovat a srovnat své hodnoty a to, co je z jeho pohledu důležité a co nikoli nebo méně. Tak aspoň do toho trošku radosti z hokeje. Historický úspěch, to už bylo napsáno. Určitě to je i o štěstí a řadě okolnostech, které se, i když budeme stejně nebo lépe připraveni i v dalších sezonách, už nemusí opakovat. Ale štěstí přeje připraveným. Chtěli bychom jít dále, bude to těžké, ale v tom je sport krásný, že v té soutěži je pořád nějaká šance a na startu stojíte všichni na stejné čáře. To ne vždy v jiných odvětvích platí. Takže šance je, my proto uděláme samozřejmě vše, co je v našich silách a vy nám prosím přijďte pomoct.

Pozitivní nejsou na této úrovni pouze samotné výsledky, ale i zkušenosti které získáváte. Takový úspěch, a nakonec i případné prohry vás zásadně posilují a na tom se dá hodně stavět i do dalších sezon. To platí jak pro hráče samotné, tak i pro celý tým. To už je směrem k práci dále, aby se to vše zúročilo a stavělo se na tom. Teď si to pojďme užít a zároveň zabojovat o další úspěch.

Dorost začal svojí finálovou skupinu. Je to o posledních šesti zápasech v soutěži. Ten první vyšel ve středu s Břeclaví vítězně. Doma se hraje znovu již tento pátek od 18:00 hodin s Telčí. Přijďte kluky povzbudit, potřebují to a zaslouží si to. Kromě té šance na postup je to i tady zase o další porci zkušeností jak pro hráče, tak i trenéry a také o další konfrontaci na vyšší úrovni a zrcadle pro naší práci a naše cíle.Například Náchod hraje skupinu o postup do Extraligy, Břeclav se u nás prezentovala také velmi kvalitním výkonem. Tak to jsou třeba týmy, kde se určitě můžeme inspirovat a které dokazují, že se dá dobře pracovat a fungovat.

Informace k další sezoně necháme na období po play off. Ale pracujeme samozřejmě už na její přípravě a zajištění a máme už řadu výstupů a informací.

Jak jsem avizoval, tak u mládeže se ke konci února doladila struktura trenérů v jednotlivých kategoriích. Nyní se rozpracovává to, jak jednotlivé kategorie budou fungovat sportovně a organizačně a aby zde opravdu ten posun nastal, byť s vědomím, že to je práce na několik let.

Do sportovní třídy, se přihlásilo pro první ročník 10 dětí, což je dobrá odezva a start do projektu. Tak se do toho určitě půjde, a i s tím úkolem, že je třeba zajistit plnohodnotný a dobrý program i pro děti, které do této třídy chodit nebudou nebo z různých důvodů nemohou.

O příštím víkendu se měl konat další ročník turnaje veteránů West Bohemia Cup. Moc nás těšila odezva a zájem o turnaj z řady týmů. Měli jsme 14 zájemců a museli jsme účastníky dokonce redukovat. Nicméně vývoj play off a vývoj soutěže dorostu způsobil, že se s celým turnajem na led už nedokážeme vejít a musíme ho bohužel přesunout nebo zrušit.

Tak zase za týden.