14.4. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Pravidelný sloupek Mgr. Davida Soukupa. Tentokrát více v obecné rovině o mládežnických týmech a složení A-týmu.

Tak zase po týdnu. Moc toho teď nemáme. Několik jmen pro další sezonu jsme už zveřejnili a budeme v tom nadále pokračovat. Určitě začínáme mít problémy už před začátkem sezony s dodržením rozpočtů, ačkoli se snažíme stále fungovat velmi efektivně a v některých oblastech vyloženě nízkonákladově. Ale ceny rostou vlastně úplně všeho, a naopak příjmovou stránku moc variabilní nemáme a navýšit příjmy je velmi složité.

Udělali jsme nějaké změny ve složení realizačních týmů. Jednak proto, aby v mládeži byla vyšší kvalita a také proto, abychom ještě aspoň trošku snížili náklady. O složení realizačních týmů dodáme samostatnou informaci. Ještě nám chybí dořešit trenérský tým pro juniorskou kategorii a bude to komplexně připraveno ke zveřejnění.

Jak jsem již sděloval v minulém sloupku, kádr A-týmu máme v podstatě kompletní. Posunuli jsme se také v jednání s partnerskými týmy. Vyjasnily se otazníky u řady hráčů, na druhou stranu konkrétní jména pro náš klub stále ještě stejně nemáme. Existují už nějaké okruhy a úvahy, ale jasno by mohlo být až v průběhu června, července.

Nově bychom se rádi dohodli na spolupráci i s dalšími týmy. Příznivě se vyvíjí jednání s Litvínovem, naopak definitivně padla možnost spolupráce s libereckým týmem. Mohu k tomu dodat zatím aspoň tato čísla: pod smlouvou budeme mít dva brankáře, pět obránců a jedenáct útočníků. Uvažujeme ještě o jednom obránci. Tedy celkem 18 až 19 hráčů.

V tréninku a do zápasů bychom chtěli mít opět ideálně 25 hráčů do pole a 3 brankáře. Z toho tedy vychází prostor pro cca devět hráčů z partnerských klubů. Zatím to vychází zhruba na pět až šest hráčů ze Sparty, dva z Litvínova a jednoho z Karlových Varů. Ale to celé ještě bude mít opravdu další vývoj a budeme to dolaďovat.

Stále také pracujeme na složení mužstva pro dorosteneckou ligu. Stejně tak chceme mít silný tým v juniorské kategorii, který by v následujících dvou letech měl zkusit zabojovat o postup do vyšší soutěže.

Příště možná o programu na letní období a o úkolech, které v tomto období budeme chtít splnit. Tak zase za týden…