22.4. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Tradiční sloupek Mgr. Davida Soukupa, ve kterém tentokrát shrnuje přípravy klubu na novou sezonu.

Tak zase po týdnu všechny zdravím. Podívám se krátce na léto a na to, co se během přípravy a zahájení další sezony řeší.

A-tým přípravu zahajuje už toto pondělí. Do té doby musí být samozřejmě vše připraveno pro letní část přípravy. Tedy kustod již připravuje oblečení, zejména pro nové členy týmu. Trenér pro fyzickou kondici připravuje materiálové zajištění přípravy. Dokoupili jsme potřebné vybavení posilovny, připravujeme svépomocí vymalování posilovny a výměnu koberce, dokoupili jsme pomůcky pro trénink brankářů, a to i mládeže. Vedoucí mužstva připravuje soustředění (dopravu, ubytování, stravu, podmínky pro trénink apod.), která budou letos dvě. Sekretariát připravuje smlouvy všem dohodnutým hráčům a členům realizačního týmu, zajišťuje podpisy, převody práv, registrace.

Do šatny A-týmu musíme zakoupit novou technickou pračku a technickou sušičku. Provádíme generální úklid všech našich prostor na zimním stadionu a našich bytů, aby byly připraveny pro nové i stávající hráče do další sezony. Do toho společně aktualizujeme rozpočet z hlediska nákladů a čeká nás snaha a jednání k tomu, aby se naplnil na příjmové stránce při jednání se všemi partnery.

Připravujeme kurz etikety společenského chování jak pro vedení klubu, tak pro trenéry jednotlivých kategorií. Rovněž organizujeme společné setkání managementu se všemi trenéry k cílům klubu a cílů jednotlivých kategorií v další sezoně. Zvolna již připravujeme materiálové zajištění i pro zimní část sezony.

V kategorii dorostu skládáme konkurenční tým pro účast v první lize a v juniorské kategorii skládáme tým k tomu, aby se pokusil v následujících dvou letech vybojovat postup do stejné soutěže také. Připraven je rozpis tréninkového letního období pro každou kategorii v mládeži. Pro A-tým, ale i pro ostatní kategorie, vyjednáváme skladbu přípravných zápasů. Pro A-tým by jich mělo být mezi 8-10. Pro fanoušky a diváky brzy zveřejníme jejich rozpis.

S městem Sokolov jednáme o nové nájemní smlouvě a o tom, jak řešit extrémní nárůst nákladů na energie. Rádi bychom se dohodli i na dalším zlepšení podmínek na zimním stadionu (rolba, vstupy, zázemí). Téměř na denní bázi jednáme s partnerskými týmy a snažíme se doladit konkrétní podobu spolupráce pro další sezonu. Zapomenout nesmíme tomto období ani na fanclub, aby v sezoně byla zimáku atmosféra a fandilo se. Není to určitě kompletní výčet, ale představu to dává. Tak zase za týden.