29.4. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Jiří Halberštát vítězem univerzitní ligy

HC Baník Sokolov měl své zástupce ve finále univerzitní ligy. Titul nakonec získal odchovanec Baníku Jiří Halberštát z Univerzity Karlovy, jehož tým ve finále předčil plzeňský tým i s hráči B-týmu Baníku.

Napínavá až do samotného závěru byla letošní univerzitní liga, kdy rozuzlení nakonec přineslo prodloužení třetího finále, ve kterém Univerzita Karlova hostila Akademiky Plzeň. Za tento tým nastupovala v sezoně i trojice hráčů B-týmu Baníku. Zatímco Pavel Koco v závěru sezony již plzeňský dres neoblékal, David Prachař a Dominik Beer hráli ve svém týmu klíčovou roli.

V prvním finále totiž David Prachař rozhodl v prodloužení, čímž poslal plzeňský tým do vedení v sérii. Ve třetím zápase byl Dominik Beer blízko tomu, aby byl autorem rozhodujícího gólu celé univerzitní ligy. Nakonec UK Hockey Prague vyrovnal v 58. minutě a následně pak Karlovka rozhodla o titulu v prodloužení. Slavit zisk poháru Jana Palacha tak mohl i Jiří Halberštát, student Fakulty tělesné výchovy a sportu a odchovanec Baníku, jenž naposledy působil v juniorce Karlových Varů. V základní části pak za vítěze nastupoval i obránce Dominik Havelka, který v Sokolově krátce působil v sezoně 2016/2017. Univerzita Karlova předtím získala také pohár za vítězství v základní části.

Jak Jiřímu Halberštátovi, tak poraženým členům B-týmu gratulujeme k úspěchu. Dotyční hráči potvrdili, že hokeji se lze věnovat i v případě studia na vysoké škole.

(Foto archiv hráče)