30.4. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Realizační týmy Baníku na přípravné období

Začátek přípravného období klepe na dveře, a tak je na čase si představit trenéry, kteří povedou tréninky během této fáze

U A-týmu se přeci jen jedna změna udála. Petr Holejšovský bude nově působit v klubu jako šéftrenér mládeže a sportovní manažer mládeže, ale také jako trenér u dorostu a 9. třídy. Vzhledem k této vytíženosti bude s A-týmem jen v úzkém kontaktu, avšak zde již nebude působit jako asistent trenéra. Funkce vedoucího pak přešla na Davida Fečo, který i nadále bude trenérem brankářů a videokoučem. Petrovi Holejšovskému patří velké poděkování, neboť jeho dlouhodobá práce u A-týmu byla skutečně na nejvyšší úrovni a tento trenér má nemalý podíl na úspěchu mužstva (postup do Chance ligy, 3.místo v Chance lize…)

Realizační tým A – mužstva pro sezonu 2022/2023:

Hlavní trenér a sportovní manažer: Martin Štrba

Asistent trenéra, kondiční trenér, skillkouč:  Vojtěch Šik

Trenér brankářů, videokouč, vedoucí týmu: David Fečo

Kustod: Vojtěch Polák st.

Masér: Romana Maděrová

Fyzioterapeut: Tereza Svobodová

Změny také nastanou u mládežnických týmů. Pojďme se tedy podívat, v jakém složení jednotlivé kategorie zahájí přípravu.

V Baníku končí dvojice Jiří Parkmann a Miroslav Diblík, kteří byli stálicemi v klubu a za sebou zanechali neskutečné množství kvalitně odvedené práce. Vše pak vygradovalo postupem dorostu do vyšší soutěže. Jiří Parkmann však po sezoně přijal nabídku extraligové juniorky v Karlových Varech, kde bude působit jako asistent a Miroslav Diblík pak končí pro rodinné důvody a vzhledem k pracovnímu vytížení. Oběma trenérům patří rovněž velké poděkování.

Juniorský tým nově povede dvojice Ivan Houda a Jakub Kloz. Ivan Houda v devadesátých letech byl součástí prvoligové obrany Baníku, jako trenér působil například ve Vrchlabí nebo ve Dvoře Králové nad Labem. I Jakub Kloz nastupoval v obraně Baníku, avšak ve druhé lize. Svého času byl jedním z nejmladších trenérů ve druhé lize (v Pelhřimově).

Jak již bylo uvedeno novým hlavním trenérem ligového dorostu bude Petr Holejšovský, asistovat mu bude Petr Neč ml., odchovanec klubu, kterého tak vítáme zpět v klubu. Stejné trenérské složení bude i u deváté třídy.

U osmé třídy přípravu zahájí Marek Brzobohatý s Iljou Bubenščikovem. U šesté a sedmé třídy pak budou působit Marek Brzobohatý, Jakub Truhlář a Patrik Kursa. U žáků bude vypomáhat také Vojtěch Šik.

Páta třída se může během přípravného období těšit na trenéry Jakuba Truhláře a Richarda Gregora. Třetí a čtvrtá třída pak bude tréninky absolvovat s Jakubem Truhlářem, Jiřím Benešovským a Josefem Pechem. I na tyto tréninky bude docházet Vojtěch Šik a jeden z asistentů, který je v jednání.

Naše nejmenší, tedy předškoláky, první a druhou třídu na prvním tréninku uvítá Ivan Říha společně s Romanem Kašparem. I zde je ještě jeden asistent v jednání. Pomáhat budou také hráči A-týmu.

O brankáře se pak v klubu budou starat Tomáš Závorka a Jiří Jíra.

Během přípravného období se může skladba realizačních týmů měnit. Pro sezonu na ledě pak klub počítá ještě s dalšími trenéry – asistenty.

V klubu naopak již nebude působit Radim Zbránek, kterému stejně jako ostatním trenérům-asistentům klub děkuje za odvedenou práci.

V červenci bude zveřejněno kompletní složení trenérských týmů pro sezonu 2022/2023.