6.5. 2022 | Klub | Tomáš Bouda
Neformálně s generálním manažerem

Tradiční sloupek našeho generálního manažera Mgr. Davida Soukupa, tentokrát o tom, proč Baník vsadil v posilování především na "návraty" ověřených hráčů.

Tak zase po týdnu. Postupně jsme zveřejnili podobu v podstatě celého týmu mužů. Hodně jsme se snažili najít kvalitu v kombinaci s tím, aby hráči zapadli charakterově, měli vztah k městu a ke klubu. Jsem rád, že se to povedlo, velká většina posil jsou vlastně už „místními“ a v podstatě se do klubu vrací. S tím souvisí i nákup hráčských práv na některé hráče.Ale o tom bude samostatná informace ve větším detailu.

Důležité je také to, že všichni hráči jsou zde podepsáni minimálně na celou sezonu nebo déle. Vše to směřovalo kromě posílení kvality k tomu, aby to jádro týmu bylo stabilní. A to jak na papíře, tak ale i charakterově, aby tam byl vztah ke klubu nejen na ledě, ale i mimo něj. A také aby se to propsalo i do práce s mládeží atd. V tomhle jsme o krok možná o dva dál oproti posledním sezonám a je to cesta, kterou chceme jít. Když to tedy půjde a bude možné. Ještě doladíme zapojení hráčů z partnerských klubů, včera jsme se dohodli na dalším brankáři (informaci opět přinese marketing samostatně) a tím jsme z hlediska složení týmu připraveni.

A můžeme tedy lehce i k cílům sezony. Těch je více a budou směřovat nejen na výsledky. K tomu máme v plánu ještě interní výjezdní meeting celého managementu a trenérů a zpracujeme to opět komplexněji.

Co se ale těch výsledkových cílů týče, je to sport a soutěžení a z logiky tedy chceme vyhrávat. Přijdou jistě i prohry, i to ke sportu patří a budou se muset unést. Uděláme ale maximum pro to, aby byl každý zápas vítězný. Když to ještě posuneme, tak pro mladší ročníky je to o tom, vybudovat si vztah ke sportu, naučit se hokej, rozvíjet morálně volné vlastností a slušné chování. Pro starší žákovské kategorie už i tom, aby důstojně reprezentovali klub v žákovské lize a připravili jsme jich co nejvíce pro dorosteneckou extraligu nebo naší první ligu. Dorost má cíl udržet prvoligovou soutěž, do které postoupil. Junioři pak to, aby v následujících dvou letech zabojovali o postup do první ligy.

Pro mužský tým by byl asi neúspěch, kdybychom nepostoupili do play off. Chceme být v play off a vyhrát v něm pak co nejvíce zápasů. Tým zůstal v jádru pohromadě, vhodně se doplnil a se zkušenostmi z minulé sezony věříme v sílu týmu a v úspěch i letos. Vše na druhé straně s pokorou a respektem k soupeřům, uspět chce každý a nebude to v konkurenci, jaká je, v žádném případě jednoduché. O realizačním týmu tedy příště. Tak zase za týden.