30.6. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník získal práva na šest hráčů

Šest hokejistů z kádru Baníku se stalo kmenovými hráči sokolovského týmu.

Dříve jen Petr Přindiš a Tomáš Rohan. V poslední sezoně byl kmenovým hráčem Baníku pouze jeho kapitán.

Nyní však Baník získal práva na dalších šest hráčů. Kmenovými hráči Baníku jsou tak nově obránci František Klejna, Petr Vodička, Adam Rulík, a i trojice útočníků Matěj Zadražil, Jaromír Kverka a Marek Švec.

Hráčská práva výše zmíněných hráčů dosud patřila klubu HC Energie Karlovy Vary. Tento krok je velmi důležitý z pohledu stability klubu. Baník se tak nyní bude moct opřít o jádro týmu, které budou tvořit kmenoví hráči Sokolova. O případném přestupu, hostování či střídavém startu zmíněných hráčů tak nyní rozhoduje již jen HC Baník Sokolov.

Po dohodě obou klubů mají střídavý start do HC Energie Karlovy Vary vyřízeni pro novou sezonu Adam Rulík, Jaromír Kverka a Matěj Zadražil.