26.7. 2022 | Mládež | Tomáš Bouda
Týden s Baníčkem navštívil Ondřej Beránek

První turnus baníkovského kempu máme za sebou. Nyní probíhá druhý turnus. Baník navštívil Ondřej Beránek, ve středu pak přijede Jiří Černoch.

V letošním roce pořádá HC Baník Sokolov dva turnusy příměstského kempu Týden s Baníčkem. Předáním diplomů a věcných cen skončil v pátek první turnus určený ročníkům 2012-2014. Během něho malí hokejisté absolvovali dvoufázové tréninky na ledě, suchou přípravu, ale i doprovodný program.

Ve středu si pak na sokolovský zimní stadion přijel zatrénovat s účastníky kempu Ondřej Beránek, český reprezentant, útočník Karlových Varů, který v sezoně 2015/2016 nastupoval také za tehdy druholigový Baník. Ondřej Beránek si s dětmi zahrál hokej a následně pak absolvoval besedu a autogramiádu, kde Ondřej podepisoval vše, co malým hokejistům přišlo pod ruce.

Při besedě havlíčkobrodský odchovanec prozradil dětem, že začal s hokejem až v sedmi letech, že nemá žádného oblíbeného hráče či tým a sám nabádal mladé hokejisty, aby se věnovali také škole, a především cizím jazykům. Sám Ondřej Beránek si je vědom, že právě cizí jazyk ho mohl limitovat pro případný přestup do zahraničí.

Šestadvacetiletý útočník se pak vrátil i k působení v HC Baník Sokolov, na které velmi rád vzpomíná. Ondřej Beránek v Sokolově vstoupil do dospělého hokeje a počínal si zde na výbornou. V útoku s Jakubem Vránou a Ladislavem Zikmundem v deseti zápasech nastřílel 12 gólů a přidal šest asistencí.

Ondřej si i vzpomněl na některé hráče, s kterými v Sokolově nastupoval včetně Radka Dudy. Dle svých slov si především vybavuje skvělou partu, která v Sokolově byla a na působení zde vzpomíná jen v dobrém. I na následnou otázku, který tým by chtěl trénovat, pokud by byl trenér, Ondřej bez váhání odpověděl, že třeba HC Baník Sokolov. Ondřej Beránek odpověděl dětem také na některé soukromé otázky a prozradil, že například i on zkoušel kouřit, ale vůbec to malým hokejistům nedoporučuje.

Po palbě otázek pak byl Ondřej v jednom kole při autogramiádě, kde podepisoval nejen připravené kartičky, ale také různé části výstroje, hokejky či oblečení.

A v zápřahu zcela jistě bude ve středu i Jiří Černoch, bronzový medailista z posledního mistrovství světa, který navštíví Týden s Baníčkem již ve středu.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.