28.7. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
S Baníkem se připravuje i nejlepší obránce juniorské extraligy

Ve čtvrtek 28. 7. 2022 poprvé vyjel na led s Baníkem i obránce Tomáš Tomek, který v loňské sezoně nastupoval v juniorce Sparty.

Do přípravy Baníku se nově zapojil i produktivní obránce Tomáš Tomek z pražské Sparty. Devatenáctiletý bek v loňské sezoně v 50 zápasech zaznamenal 69 kanadských bodů za 20 gólů a 49 asistencí, patřil mezi nejproduktivnější hráče nejvyšší juniorské soutěže vůbec a po zásluze byl také vyhlášen nejlepším obráncem mezi juniory.

Tomáš Tomek v uplynulé sezoně odehrál také 3 zápasy v extralize a dvě utkání si připsal i v dresu Baníku v Chance lize. „Tomáš je typem moderního ofenzivního obránce, který v poslední době zaznamenal velký progres. V juniorské soutěži měl úžasná čísla. Nyní bude jen na něm, jak se se prosadí v seniorské kategorii,“ řekl na adresu mladého obránce Martin Štrba, hlavní trenér A-týmu.

HC Baník Sokolov začal oficiálně přípravu v pondělí 25. 7., v úterý 2.8.2022 od 18:00 pak sehraje první přípravné utkání proti Karlovým Varům. O dva dny později, ve čtvrtek 4. 8. 2022 od 17:30 pak Baník nastoupí proti Litvínovu. Oba zápasy se hrají na sokolovském zimním stadionu.

Aktuální složení kádru A-týmu:

Horák, Michajlov – Klejna, Novák, Pohl, Rulík, Tomek, Vodička, Weinhold – Jurčík, Kverka, Novotný, Osmík, Prošek, Rohan, Stehlík, Švec, Tomi, Ton, Vracovský, Vrhel, Zadražil.

U A-týmu se budou střídat všichni tři brankáři juniorského týmu Baníku. Kádr je nyní doplněn i o několik hráčů juniorky do pole, z nichž nejzkušenějším je Josef Blecha, který s A-týmem absolvuje již třetí přípravu. Na ledě se pak objevili i někteří hráči, kteří se připravují na angažmá v zahraničí.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.