3.8. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Ve čtvrtek od 17:30 přivítá Baník Litvínov

Baník vstoupil do přípravy vítězstvím 1:0 po nájezdech v derby s extraligovou Energií. Svěřenci Martina Štrby ve čtvrtek opět změří síly s týmem z extraligy. Tentokrát to bude tým HC Verva Litvínov.

Trenér Litvínova Vladimír Růžička si pro nadcházející sezonu vybral nového asistenta. Je jím bývalý trenér Baníku Karel Mlejnek, který po dvou letech skončil u reprezentace U20 a zamířil na sever Čech. Dá se říct, že Litvínov vstupuje do nové éry, protože jeho barvy opustily dvě dlouholeté opory Viktor Hübl a František Lukeš. Oba veteráni s hokejem nekončí, protože se přesunuli do nedalekého Chomutova, kde budou nastupovat ve 2. lize. Litvínov opustili i Aaron Irving (SaiPa), Michael Latta (Graz99), Uvis Balinskis (Liberec), Marek Hrbas (Kometa Brno) a Richard Jarůšek, který je zatím stále bez angažmá. Do Litvínova se natrvalo přesunul Jan Strejček, který nastupoval minulou sezonu v dresu Baníku. Dalšími novými tvářemi v obraně jsou Radim Šalda (Hradec Králové) a Lotyš Kristaps Zile (Örebro). Útočné řady posílil Nicolas Hlava (Kladno), Filip Helt (Jihlava), Jindřich Abdul (České Budějovice) a Šimon Stránský (Jukurit).

Baník zvládl první přípravný zápas a dokázal vyhrát nejtěsnějším možný způsobem 1:0 po samostatných nájezdech. Skvělý výkon v brance předvedl Martin Michajlov, který si při svém premiérovém startu připsal několik těžkých zákroků a dokráčel si i pro první nulu. Zápas rozhodl Vojtěch Tomi, který do zápas nastoupil s kapitánským céčkem na hrudi. „Byl to první zápas, takže se to dá těžko hodnotit, ale myslím, že jsem neodehráli špatně. Dokázali jsme do něj přenést některé prvky z tréninku a doufám, že se bude zápas od zápasu ještě zlepšovat. Na nájezd sem si věřil. Udělal jsem dlouho kličku do bekhendu, kterou dělám už od mladí a věřil jsem si na ní. V přípravě máme takové pravidlo, že si céčko střídáme, protože za to musíme odevzdat něco do týmové pokladny. Jsem rád, že se vyhrálo, když jsem zrovna kapitánské céčko měl, ale zase ho rád vrátím Rohymu.“

Dalším soupeřem Baníku bude Verva Litvínov. Útočník s číslem 47 je rád, že se v přípravě hraje s kvalitními týmu: „Zítra nás čeká další extraligový soupeř, za což jsme rádi, protože nás tyhle těžké zápasy v přípravě můžou hodně posunout a připravit na začátek ligy. Budeme dělat všechno pro to, aby jsem opět zvítězili.Utkání startuje ve čtvrtek od 17:30 na zimním stadionu v Sokolově.

HC Baník Sokolov 1:0 sn HC Energie Karlovy Vary

Branky: rozhodující nájezd Tomi

Sestava: Michajlov - Pohl, Klejna, Weinhold, Rulík, Novák, Tomek, Vodička - Osmík, Kverka, Vracovský - Jurčík, Zadražil, Tomi - Ton, Vrhel, Švec - Jaroš, Rohan, Stehlík

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.