25.9. 2022 | Mládež | Šimon Mlejnek
Junioři získali čtyři body, dorost dvakrát bral bod

Junioři mají za sebou “výkop” sezony. Po úvodní výhře s Litoměřicemi ovšem z Ostrova přivezli jen bod, kde prohráli po nájezdech. Samostatné nájezdy nezvládli ani dorostenci v Náchodě a ten, kdo přišel na derby s B-týmem Karlových Varů, rozhodně neviděl gólové hody. Rozhodl jeden gól.

V pátek 23. září hostili junioři Stadion Litoměřice. Po nepříliš vydařené přípravě šlo o důležitý start do ligy. I když měl Baník ještě několik hráčů odpykávajících si disciplinární trest z minulé sezony, tak utkání zvládli vítězně. První dvacetiminutovku, i po vyrovnání Litoměřic z patnácté minuty, vyhráli 2:1. Zápas se jednoznačně lámal ve druhé části, kdy sokolovští odskočili do čtyřbrankového vedení. Po té už se hosté zmohli jen na snížení z přesilovky. Litoměřice tedy odjeli domu bez bodů po porážce 5:2. Hattrickem se velkou částí podíleli na vítězství Josef Blecha a čtyřmi asistencemi Filip Galla.

Také v pátek odjeli dorostenci za bojem o body do Náchoda a boj to opravdu byl. Náchod šel v deváté minutě do vedení, ale za necelé tři minuty v přesilovce vyrovnal Jakub Vykoupil. I Náchod dokázal využít svou přesilovou hru, když v polovině utkání šli znovu do vedení. Baník, ale opět dotáhnul skóre do konce třetiny. Ve třetí třetině poprvé vedl Sokolov, když druhou přesilovku našich dorostenců zužitkoval kapitán, Martin Krejbich. Náchodu se však podařilo srovnat a zápas šel do prodloužení, ve kterém nikdo nerozhodl. Rozhodl až šestý nájezd domácích. Jako jediný překonal brankáře domácí Robin Štěpnička. Baníkovci tak v Náchodě vyválčili bod.

I v neděli hrály oba dva nejstarší mládežnické celky. Junioři jeli do Ostrova, kde je čekali domácí Čerti. Hned dvakrát museli Baníkovci v první třetině dotahovat jednobrankový náskok Ostrova, avšak i tak po dvaceti minutách Sokolov držel vedení 3:2. Ve druhé části padly hned tři branky během 17 vteřin. Po této pasáži vedli naši junioři 5:3. Ostrov ještě ve 29. minutě snížil a ve třetí třetině stav utkání otočil na 6:5 ve svůj prospěch. Baníku se ale podařilo vyrovnat 27 sekund před koncem zápasu. V samostatných nájezdech uspěl jen domácí Alex Jonák a do Sokolova putoval jen bod.

Dorost odehrál na domácím ledě derby s karlovarským B-týmem. Baník může těšit, že se dopustil jen dvou přestupků. V minulých zápasech totiž právě vyloučení srážela naše dorostence. Proti Baníku se ale nařídilo trestné střílení, se kterým si Radek Novák poradil. Radek Novák v dnešním zápase potvrdil skvělou formu, ve které od začátku sezony je. Za jeho zády skončil puk jen jedinkrát. Jenže tento gól ,,béčka” Energie byl vítězný. Padl až v prodloužení v 64. minutě. Dorostenci tedy o víkendu padli v obou utkáních až po uplynutí základní hrací doby. . Sokolov ve své skupině po čtyřech odehraných utkáních okupuje za Pískem druhou příčku.

Příští týden v neděli čeká dorost výjezd na slavný Lapač do Vsetína. Junioři doma vyzvou Slaný.