29.9. 2022 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník má před sebou domácí dvojzápas

Po výhře nad Zlínem, čeká hokejisty Sokolova těžký program. V pátek doma přivítají od 18:00 Porubu a hned v sobotu se v Sokolově od 17:00 představí Vsetín.

Poruba má zatím odehrané čtyři zápasy, ze kterých vytěžila celkem 7 bodů. Dvakrát dokázala vyhrát na samostatné nájezdy (Jihlava, Prostějov) a jednou prohrála na ledě Vsetína. V posledním zápase nastoupila na ledě Litoměřic, kde i navzdory nepovedeném vstupu do utkání dokázala zvítězit 3:6. „Měli jsme špatný vstup do utkání, dostali jsme dvě branky. Řekli jsme si něco v kabině a do druhé třetiny tým naskočil tak jak měl a běžel na plné obrátky, takže si odvážíme tři body a myslím, že zaslouženě,“ shrnul vítězství Jiří Režnar.

Po loňské nepovedené sezoně přišla v Porubě velká obměna kádru. Novou brankařskou dvojici vytvořili Ondřej Bláha (Prostějov) a Daniel Dolejš (Vítkovice). Do obrany přivedla Poruba Jana Mlčáka (Kometa), Jiřího Klimíčka (Prostějov), Adama Sedláka (Znojmo), Aarona Berishu (Trenčín) a Daniela Krenželoka (Vítkovice). Útočné řady vylepšila o Tomáše Vildumetze (Šumperk), Jakuba Šlahaře (Třinec), Víta Christova (Frýdek-Místek), Vojtěcha Střondalu (Kometa), Tomáš Šoustala (Kometa), Jana Hudečka (Havířov), Romana Pšurného (Přerov) a Jiřího Karafiáta (Kiekko-Pojat). Z posil si zatím nejlépe vede Tomáš Vildumetz (2+3), který posbíral stejně bodů jako Dominik Hrníčko (3+2).

HC Stadion Litoměřice 3:6 RT TORAX Poruba 2011

Branky: 5. Výtisk (Svoboda, Kracík), 9. Svoboda (Kuťák), 49. Válek (Slavíček, Jícha) – 23. Hudeček (Vildumetz, Berisha), 26. Vachovec (Sedlák, Šlahař), 32. Hudeček (Vildumetz, Klimíček), 38. Vildumetz (Hrníčko, Vachovec), 48. Hrníčko (Gřeš, Vachovec), 60. Hrníčko

Sestava: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Berisha, Pšurný, Vildumetz – Hrníčko, Hudeček, Gřeš – Střondala, Toman, Christov – Karafiát

Vsetín vstoupil do nového ročníku Chance ligy výborně. Po pěti zápasech měl na kontě 15 bodů za vítězství nad (Šumperkem, Porubou, Pardubicemi B, Zlínem a Frýdkem-Místem). Valaši poprvé narazili až v šestém kole, kde prohráli na ledě Jihlavy 2:1. „Z naší strany to byl průměrný výkon. Myslím si, že proti takovému soupeři jako je Jihlava, to nemohlo stačit na vítězství. Dobrý výkon podal brankář Sachr. Jihlava byla bojovnější, a to jí zdobí celou sezonu. Mají tam zkušené hráče, kteří si to umí usměrnit. My si nedali ani tři přesné nahrávky,“ řekl k první prohře sezony trenér Roman Stantien.

Vsetínští před sezonou hodně zkvalitnili kádr a určitě se řadí mezi aspiranty na vítězství v Chance lize. Do brankoviště přivedl Vsetín Maxima Žukova, kterého přetáhl s Jihlavy. Do obrany se vrátil po letech zkušený Ondřej Němec (Kometa) a k němu Vsetín získal z Vrchlabí Marka Voženílka a Davida Kajínka. Do útoku přišel finský snajpr Riku Sihvonen (Litoměřice), Lotyš Daniel Berzinš (JYP), Pavel Klhůfek (Košice), Peter Lichanec (Jihlava), Roman Přikryl (Litoměřice), Pavel Jenyš (Poruba). Nejproduktivnější hráčem týmu je zatím Luboš Rob, který už stihnul nasbírat 7 bodů (3+4). O bod za ním je posila Roman Přikryl, který má na svém kontě bodů 6 (1+5).

HC Dukla Jihlava 2:1 VHK ROBE Vsetín

Branky: 5. Beránek (Miškář), 38. Miškář (Haman) – 26. Sihvonen (Říha, Berger)

Sestava: Sachr – Smetana, Ondračka, O. Němec, Kajínek, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Jonák, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Berger, Přikryl, Sihvonen – Vítek, Berzinš, Š. Bláha

Baníkovci dokázali navázat na vítězství ve Frýdku a porazili doma Zlín. Zápas nezačal vůbec dobře, protože už v první minutě se prosadil na brankovišti Gago. Vyrovnat se podařilo ve 32. minutě v přesilovce Jurčíkovi a domácí ožili a na Hufa se valil jeden útok za druhým. Rozhodující branka padla v 52. minutě opět v přesilové hře, když zakončil kombinaci s Tomim Jakub Konečný. „Myslím, že se nám zápas herně povedl. Jediná kaňka je gól z první minuty. Jinak jsme hráli poctivě a bojovně za což nám byli odměnou tři body,“ shrnul zápas obránce Baníku Adam Rulík, který také krátce okomentoval dva následující zápasy: „Na zápas se s Porubou se důkladně připravujeme a bude chtít navázat na výkony z posledních dvou zápasů. Jednoznačně chceme bodovat. Hned v sobotu nás čeká další těžký zápas se Vsetínem, který má na začátku sezony skvělou formu. Věřím, že když se budeme držet našeho herního systému, můžeme v obou zápasech uspět.“ První zápas začíná v pátek od 18:00, kdy Baník hostí Porubu a hned v sobotu baníkovci doma přivítají od 17:00 Vsetín.

HC Baník Sokolov 2:1 HC PSG Berani Zlín

Branky: 32. Jurčík (Pohl, Kružík), 52. J. Konečný (Tomi) - 1. Gago (M. Zbořil, P. Mrázek)

Sestava: Michajlov - Krejčí, Jan Novák, Pohl, Baláž, Rulík, Weindhold, Tomek - Kružík, Kverka, Vracovský - Osmík, Zadražil, Jurčík - Švec, Ton, Tomi - Hauser, Vrhel, J. Konečný