30.1. 2023 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Další důležitý souboj od předkolo. Baník bude hostit Frýdek-Místek

Jen pět bodů ztrácí baníkovci na 10. Frýdek a k tomu mají ještě zápas k dobru. Důležitý zápas 43. kola Chance ligy startuje v pondělí od 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

Frýdek-Místek odehrál 42 zápasů, ve kterých posbíral 59 bodů a patří mu desátá pozice v tabulce. Naposledy se představil v domácím utkání s Třebíčí a vyšel bodově naprázdno. Frýdek vedl gólem Lyszcsarczyka z 31. minuty 1:0. Druhou branku přidal v 50. minutě Geidl a vypadalo to, že zápas dotáhne ke třem bodům. Třebíč ale ukázala svojí sílu a zápas v poslední pětiminutovce otočila. Nejprve se trefil v 55. minutě Bořuta, který o minutu později i srovnal na 2:2. Vítězný gól přidal v čase 59:07 Dočekal a pojistku do prázdné branky v čase 19:54 Malý. „Zápas blbec a my jsme opravdu blbci. Jako špatné střídání se samozřejmě stanou, jsou tam občas nějaké zmatky, ale takhle, jak jsme si dnes prohráli zápas, tak to jsme doopravdy blbci. Kluci hráli sedmapadesát minut exluzivně, kdy jsme soupeře téměř k ničemu nepouštěli. Ačkoliv měla Třebíč převahu, tak my jsme sehráli tu svou parádní hru, měli jsme tam řadu dobrých odjezdů, řadu šancí během zápasu. My se musíme koncentrovat celých šedesát minut. Na to, že jsme hodně mladý manšaft, tak na to se úplně vymlouvat nemůžeme. Věřím, že si mladí kluci z toho vezmou ponaučení, jelikož u těch střídání udělali chyby, včetně pak i chyby u samostatného nájezdu na tři dva. Jestli tam byl předtím nějaký faul, tak o tom se nebudeme bavit, protože jsme si za to nezasloužili bodovat. Pokud se nenaučíme dotahovat zápasy vyspěle, tak prostě z těch kluků nic nebude. My pak nebudeme dobrý mančaft. Proto si tu porážku musíme vzít k srdci a připravit se na Sokolov. Nic nám nezbývá. Nemá cenu se v tom více hrabat, mě osobně se to stalo vůbec poprvé,” řekl k utkání Martin Janeček.

V brankovišti se pravidelně střídá dvojice Vojtěch Mokry a Patrik Švančara, kteří odchytali shodně 21 zápasů. Bod na zápas si drží polský útočník Alan Łyszczarczyk, který v části sezony chyběl kvůli zranění a tak odehrál jen 28 zápasů, ve kterých vstřelil 14 branek a na 14 jich přihrál. Daří se i devatenáctiletému Oskaru Haasovi. Talentovaný útočník má na svém kontě 26 bodů (13+13). Z obránců je na tom nejlépe Jakub Teper (4+16).

HC Frýdek-Místek 2:4 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 31. Łyszczarczyk (Hotěk, Vrdlovec), 50. Geidl (Ramik, Homola) - 55. Bořuta (Mat. Novák, Dočekal), 56. Bořuta (Dočekal, Bittner), 60. Dočekal, 60. Malý (Šilhavý)

Sestava: Švančara - Jaroměřský, Teper, Zeleňák, Homola, Sova, Žůrek, J. Adámek - Dostálek, Vrdlovec, Doktor - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik

Baník vyrazil k poslednímu zápasu v Šumperku jen se třemi kompletními formaci. Několik hráčů muselo nastoupit i s nemocí, protože Draci nesouhlasili s odložením zápasu. Ve vyrovnané první třetině dostali baníkovci dva smolné góly. V 6. minutě tečoval nahození od modré čáry Mácha a v 17. minutě si obrana Baníku srazila do branky střílenou přihrávku Průžka. Ve druhé třetině se Šumperk dvakrát prosadil při vlastní oslabení. Nejprve to byl ve 36. minutě Drtil a ve 40. minutě Dubský. „Smekám před našimi kluky, protože v deseti zdravých lidech se prostě hrát nedá. Prosil jsem Šumperk o přeložení zápasu, ale bohužel mi nebylo vyhověno. Přijeli jsme sem s třemi pětkami, s šesti zdravými útočníky a s třemi nemocnými. Beci na tom byli podobně. Kluci to odmakali, oddřeli a já jim za to děkuji. Ten výsledek je pro nás trošku krutý, protože ta hra nebyla na 0:4. Nicméně nemáme ani bod, ale musíme jít dál,” vrátil se k zápasu Martin Štrba.

Velké lákadlo pro fanoušky je připraveno na pondělní utkání, ve kterém by se v dresu Baníku měla představit dvojice Viktor Hübl a František Lukeš. „Jména obou hráčů mluví za vše. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo vyřídit starty obou hráčů, za což patří poděkování Chomutovu, ale i samotným klukům. Oba hráči by měli nastoupit v pondělí proti Frýdku-Místku a následně dle možností. Jejich zkušenosti budou velkým přínosem a věřím, že nám pomohou i v produktivitě,“ řekl k novým hráčům na střídavé starty Martin Štrba. Jestli pomůže dvojice zkušených borců Baníku k bodům v zápase s Frýdkem, se dozvíme už dnes v 18:00, kdy utkání začíná.

DRACI PARS Šumperk 4:0 HC HC Baník Sokolov

Branky: 6. Mácha (Nedvídek), 17. Průžek (Bartoš, Žálčík), 36. Drtil (Jouza), 40. Dubský (Drtil, Eliáš)

Sestava: Michajlov – J. Novák, Klejna, Weinhold, Rulík, Baláž, M. Rohan, Benda – Kofroň, Kverka, Vrhel – Osmík, Zadražil, Hauser – Švec, T. Rohan, Kysela