1.2. 2023 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník vyráží na led Zlína

Po povedeném utkání s Frýdkem-Místem zavede 44. kolo Chance ligy baníkovce za zimní stadion Luďka Čajky, kde se ve středu od 17:30 postaví zlínským Beranům.

Berani po bídném začátku nabírají solidní formu, která čítá už šest výher v řadě za sebou při skóre 21:8. Díky tomu se Zlín vyhoupl na sedmé místo se ziskem 63 bodů. Naposledy tým Miloše Říhy mladšího zvládl derby se Vsetínem, ve kterém už od 3. minuty vedli díky brance Heše. Valaši v prvním dějství ještě srovnali Berzinšem. Ve druhé třetině si Zlín po brankách Novotného a Köhlera vytvořil dvoubrankový náskok, na který už Vsetín dokázal odpovědět jen druhou brankou Berzinše ve třetí třetině na 2:3. „Každý zápas v derby je svátkem a průběh utkání podle toho vypadal. Ve dvou třetinách jsme byli lepším mužstvem, vytvořili jsme si více šancí a měli i více ze hry. Dodrželi jsme taktiku, i když bylo jasné, že Vsetín ve třetí třetině nás zkusí zatlačit. Chtěli jsme dále pokračovat v aktivitě, ale náš tlak nebyl příliš enormní. Po vstřeleném gólu se Vsetín dostal zpět do hry a závěr už byl doslova hektický. Soupeř hrál šest na čtyři, což je vždy těžké. Děkuji celému týmu za enormní obětavost a perfektní práci v celém zápase,” řekl k utkání Miloš Říha mladší.

Skvělou formu má v posledních zápasech zejména brankař David Huf, který si vylepšil své statistiky. Úspěšnost zákroků má 92,61% a průměr 2,03 inkasované branky na zápas. Nejproduktivnějším hráčem Beranů je Antonín Honejsek, který nastřílel 11 branek a 18 jich připravil pro své spoluhráče. Mezi beky vládne Daniel Gazda, který si ještě stačil odskočit na 9 zápasů do extraligových Budějovic. Ve zlínském dresu má odehráno 33 zápasů, ve kterých posbíral 22 bodů (9+13).

VHK ROBE Vsetín 2:3 PSG Berani Zlín

Branky: 17. Bērziņš (Klhůfek, J. Říha), 54. Bērziņš (Hořanský) - 3. L. Heš (T. Pospíšil, Talafa), 29. M. Novotný (P. Sedláček), 37. Köhler (T. Pospíšil)

Sestava: Huf - Gazda, Husa, M. Zbořil, Suhrada, Talafa, M. Novotný, Riedl - Z. Sedlák ml., D. Kindl, Kratochvíl - P. Mrázek, Honejsek, Kubiš - P. Sedláček, Gago, Köhler - T. Pospíšil, Hejcman, L. Heš

V důležitém zápase v boji o předkolo play off dokázali baníkovci porazit Frýdek-Místek. Po první třetině, kdy nebylo k vidění moc šancí Baník, dvakrát udeřil v druhém dějství. Obě branky padly při nestandartním počtu hráčů na ledě. První gól padnul ve 33. minutě při hře 4 na 4, když krásnou přihrávkou našel Martin Rohan Lukeše a ten si připsal premiérový gól v dresu Sokolova. Ve 36. minutě hrál Baník přesilovou hru, při které zužitkoval dobrou práci na brankovišti po přihrávce Kverky svým jedenáctým gólem v sezoně Stanislav Vrhel. Frýdek dokázal jen snížit na 2:1 v závěrečné powerplay, když se 22 vteřin před konce trefil doktor.

V brance Baníku se po delším zranění představil Oldřich Cichoň a zápas zvládl skvěle: „Jsem strašně rád, že už jsem po zranění zpátky. Byla to pro mě dlouhá pauza a už jsem se nemohl dočkat, až se znovu postavím do branky. Odehráli jsme dobrý zápas. Kluci plnili to, co jsme si před zápase řekli a díky tomu jsme získali tři body. Hodně mi pomáhali v předbrankovém prostoru, kde zblokovali velké množství střel a dělali mi prostor pro chytání. Trochu mě mrzí, že jsem zápas nedotáhl k nule, ale tři body jsou pro nás důležitější,” řekl k zápasu mladý brankař.

Hned ve středu čeká Baník další důležitý zápas ve Zlíně, na který ztrácí v tabulce šest bodů. V této sezoně Baník dokázal se Zlínem v domácích zápas získat 5 bodů za výhru 2:1 a 4:3 po nájezdech. Na stadionu Luďka Čajky prohráli baníkovci 3:0, když všechny branky inkasovali v závěrečné dvacetiminutovce.

HC Baník Sokolov 2:1HC Frýdek-Místek

Branky: 33. Lukeš (Hübl, M. Rohan), 36. Vrhel (Kverka, Weinhold) - 60. Doktor (Vrdlovec, Łyszczarczyk)

Sestava: Cichoň - Klejna, J. Novák, Rulík, Weinhold, M. Rohan, Krutil, Tomek - Vrhel, Kverka, Osmík - Hauser, Zadražil, Berka - Lukeš, Hübl, Chrpa - Kysela, T. Rohan, Švec