1.2. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Změny na závěr přestupního období

V poslední den přestupního období došlo k několika změnám. Mění se útočníci z Litvínova, vrací se Adam Křemen, přichází Matěj Zabloudil a některé opory mají střídavé starty do extraligy.

Na konci ledna bývá na přestupovém trhu živo. Poslední den pro možné změny se dotknul i Baníku. Brankář Martin Michajlov, který měl dosud vyřízené střídavé starty do Litvínova, má nově střídavé starty do Karlových Varů. V Litvínově se naopak může objevit aktuálně druhý nejproduktivnější hráč Chance ligy Jaromír Kverka, který má taktéž vyřízeny střídavé starty.

Na žádost Litvínova pak dochází k výměně útočníků. Na sever Čech se vrací Marek Berka, kterému následně byly vyřízeny střídavé starty do Litoměřic. Do Sokolova naopak v rámci střídavých startů přichází čtyřiadvacetiletý Filip Helt, který delší dobu absentoval kvůli zranění.

Filip Helt v letošní sezoně naskočil za Litvínov ve dvaceti utkáních, ve kterých vstřelil dva góly a přidal tři asistence. V minulé sezoně nastupoval urostlý útočník za Jihlavu, se kterou zvítězil v Chance lize a během sezony zaznamenal 33 bodů za 15 gólů a 18 asistencí v 58 utkáních.

Novou tváří se stane také útočník Matěj Zabloudil, jenž přichází ze Zlína. V letošní sezoně pak čtyřiadvacetiletý útočník Karlových Varů působil také v Litoměřicích. V extralize nastoupil dosud za Karlovy Vary do 19 zápasů.

Útočné řady Baníku rozšíří i Adam Křemen, který se po roce vrací do Baníku. Mezitím nastupoval v Havířově a v Šumperku. Mariánskolázeňský odchovanec v Baníku působil v předchozích třech sezonách, odehrál zde 54 zápasů s bilancí 8 gólů a 8 asistencí.

Střídavé starty má vyřízené rovněž junior Marek Slavík z Litvínova, který v letošní sezoně naskočil i do dvou zápasů za Slavii Praha. V uplynulých sezonách dvacetiletý útočník nastupoval za mládežnické reprezentace.

V uplynulých dnech byli na soupisku Baníku dopsáni i útočníci Chomutova Jakub Chrpa, Viktor Hübl a František Lukeš, kteří se již v dresu Sokolova představili. O příchodu Vítka Bendy a odchodu Petra Vodičky jsme taktéž informovali dříve.

Z Karlových Varů pak mohou za Baník nastupovat junioři a mládežničtí reprezentanti Adam Dybal a útočníci Matyáš Adámek, Samuel Šmajda a Matyáš Váňa.

Do Baníku se vrátil i Radek Prošek, který je momentálně k dispozici Chebu.

Na marodce v současné době jsou Jan Pohl a útočníci David Novotný a Tomáš Vracovský. Zranění Davida Novotného je dlouhodobějšího rázu, u Tomáše Vracovského by zranění snad ještě nemělo znamenat konec sezony. Brzy by měli již naskočit Štěpán Csamangó a Jakub Hajný.

V nejbližší době pak upřesníme pravidla pro střídavé starty hráčů z extraligy a druhé ligy.