5.2. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Junioři nadělili Bílině desítku, dorost přehrál Kobru

Junioři si v pátek jednoznačně poradil s Bílinou, které nedal šanci. Dorost vyhověl žádosti Třemošné o odložení zápasu, a tak hrál až v neděli proti Kobře Praha. Pražská Kobra šla do vedení, ale i tak zůstaly všechny body v Sokolově, a tak se dorost posunul na čtvrtou příčku v západní skupině.

Páteční výjezd si sokolovští junioři užili, jelikož si po delší době spravili střeleckou chuť. Rovnou tři hráči zkompletovali hattrick, Samuel Kožík, Filip Galla a Ondřej Křemen. Po první třetině Baník odskočil do tříbrankového vedení po gólech Samuela Kožíka, Filipa Gally a Ondřeje Křemena. Svůj náskok Sokolov znovu o tři branky vylepšil v části druhé. Dvakrát se prosadil Samuel Kožík a jednou také Filip Galla. Na konečných 10:0 upravili skóre Antonín Zich, Filip Galla a dvěmi brankami Ondřej Křemenve třetí periodě. Junioři si tak připsali do tabulky ve skupině o umístění první tři body.

V nedělní podvečer bylo vhozeno buly do zápasu našich dorostenců proti Kobře Praha. Na první branku se čekalo do poslední minuty první třetiny. Postarala se o ni v přesilovce Kobra. O vedení přišli Pražané až ve dvacáté deváté minutě. Přesnou trefu zaznamenal Viktor Ondráš. Ten stejný střelec, tedy Viktor Ondráš, přidal druhou branku a otočil stav utkání ve prospěch Baníku. Ve třetí dvacetiminutovce pojistil vedení sokolovských Tomáš Teuchert a poslední slovo měl za Baník Václav Eismann, který stanovil konečný výsledek. Po výhře 4:1 se Baník posunul ve své skupině na čtvrté místo právě před Kobru Praha.

V příštím týdnu čeká juniory páteční utkání v Chebu proti Karlovým Varům B. V neděli budou hostit Stadion Litoměřice. Dorostenci také odehrají dvě utkání. V pátek hrají v Chrudimi a v neděli se na domácím kluzišti střetnou s karlovarským B-týmem.