28.2. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
David Soukup: Sezonu hodnotíme jako neúspěšnou

Generální manažer Baníku David Soukup tentokrát v krátkém hodnocení sezony bezprostředně po zápase v Kolíně.

O výsledku sezony je po včerejším kole rozhodnuto. Základní cíl nebyl splněn, a proto určitě hodnotíme tuto sezonou jako neúspěšnou. Samozřejmě se nerozhodovalo jen v posledních zápasech. Je to odraz a obraz výkonnosti celé sezony. Těch důvodů neúspěchu bylo více. Některé se týkají přímo našich chyb, někdy zasáhla i vyšší moc. Moc nás to mrzí. Primárně za fanoušky a partnery klubu. Dělali jsme, co jsme mohli a s nejlepším vědomím a svědomím. Na druhou stranu jsme řadu chyb prostě udělali.

Byla to také nejdražší sezona v novodobém působení klubu v první lize, přesto to na úspěch nestačilo. Je třeba si to všechno vyříkat a připravit další sezonu. Z logiky toho, jak jsme dopadli v této sezoně musí nutně být těch změn po víceru. V jakém vlastnickém a manažerském aranžmá to bude, o tom rozhodne valná hromada.

Závěrem bych chtěl poděkovat kolegům za nasazení a spolupráci. Zejména těm, kteří vše dělají zadarmo a na úkor svého volného času. Děkuji i všem dobrovolníkům, partnerům a fanouškům za podporu. Stejně tak i hráčům za bojovnost, nasazení a odolnost, která je zdobila po celou sezonu.