7.4. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Baráž o ELD: Baník na Vsetín nestačil

V pátém kole baráže o Extraligu dorostu zavítal Baník na slavný Lapač. Se Vsetínem odehráli v této sezoně dorostenci už šestý zápas. Bohužel ani v šestém zápase Baník nezískal žádné body po porážce 4:2.

Baník jel do Vsetína už s vědomím, že postup do Extraligy dorostu je nemožný. Avšak i tak chtěli alespoň v jednom zápase uspět a trochu zamíchat kartami v boji o dvě vstupenky mezi tuzemskou elitu v dorostenecké kategorii. Lépe do zápasu ale vstoupili domácí. V šesté minutě otevřel skóre přesným zásahem Jakub Frolo - 1:0. Hře však jasně Valaši nedominovali. Střelecká aktivita byla vyrovnaná. Za stavu, který určil jediný gól domácích, se šlo po dvaceti minutách do šaten.

Ve druhé třetině vsetínští odskočili na rozdíl tří branek. Po zbytečných chybách Baníkovci nabídli domácím šance, které Vsetín bez váhání využil. Náskok Vsetína vylepšil nejdříve David Miklas - 2:0. Následně ještě vedení Valachů navýšil, nejlepší střelec základní části Ligy dorostu, Yannick Windegger - 3:0. Do třicáté páté minuty se hrálo utkání bez jediného vyloučení, ale právě v třicáté páté minutě šel do sprch Miroslav Naď, když dostal za zásah do oblasti hlavy a krku trest ve hře, takže si ani příští tedy poslední zápas v této sezoně nezahraje. Paradoxně ale Baník byl efektivnější ve svém vlastním oslabení než-li Vsetín, který měl početní výhodu. V průběhu pětiminutové přesilovky Vsetína totiž Baník díky Adamu Hankovi snížil - 3:1.

Ve třetí třetině ale rychle vrátil Vsetínu tříbrankové vedení Yannick Windegger - 4:1. Ve třetí třetině už se vylučovalo mnohem častěji v porovnání s předešlým děním, ale přesilové hry zůstávaly nevyužité až na jednu. Baník minutu a půl před koncem ještě upravil skóre. Prokletí přesilových her v baráži prolomil Tomáš Teuchert, který tak využil první přesilovku Baníku v baráži o ELD - 4:2. Nicméně Baník se v zápase jevil oproti zápasům v semifinálové sérii se Vsetínem velmi dobře a byl asi nejblíže k zisku bodů. Ohlas k zápasu přidal kapitán Martin Krejbich: ,,Odehráli jsme asi nejlepší zápas v baráži. Myslím si, že dnes jsme měli na výhru. Bohužel jsme všechny góly dostali kvůli hloupým chybám. Naopak soupeř nás k takovým šancím nepustil.”

Ve druhém zápase pátého kola baráže o ELD Litvínov porazil Tábor nejmenším možným způsobem, tedy 1:0.

Poslední kolo nabídne souboj Vsetína s Táborem na dálku o poslední postupující místo, jelikož to první už má jisté Litvínov. Tábor v sobotu přijede do Sokolova. Úvodní buly se vhodí v 18:45. Litvínov bude hostit Vsetín.