3.11. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
Sloupek generálního manažera

Vracíme se k pravidelnému sloupku generálního manažera Davida Soukupa. Tentokrát celkově o dění v klubu napříč kategoriemi.

Po dvou týdnech přináším tedy letos druhý manažerský sloupek. Ono asi není nutné dívat se moc do minulosti a na plány a spíše bude dobré sledovat aktuální aktivity, výsledky, činnosti. Nicméně pár slov k mládeži v obecnější rovině. Už několikrát jsme říkali, že mládež je prioritou, že chceme hodně ještě změnit a zlepšit a že už se leccos i zrealizovalo a nějaký posun už je patrný. K tomu všemu doplňuji, že letos jsme konečně nastartovali tak, jak bych si představoval.

Konečně to má dynamiku a jde to správným směrem. Jsou k zaznamenání i první výrazné posuny – výsledky náboru, počty trenérů, kvalita tréninků a jejich četnost apod. Až když se takto do práce pustíte tak ale také přesně pochopíte, kolik úsilí a práce je za tím, než se dosáhne cíle a výsledku. V té fázi jsme, je dobře, že jsem se na tu cestu změn a posunu s velkou energií vydali.

Já věřím a je to i úkolem, že energie a nasazení vydrží a pak jsem přesvědčen o tom, že to přinese řadu dalších úspěchů a výsledků a ten cíl, být špičkovou organizací v práci s mládeží v rámci celé republiky společně naplníme. Pár slov k výsledkům mládeže. Je to obdobné od začátku soutěží. Nejmladší sbírají zkušenosti a učí se hokeji, týmové práci a spolupráci, chování. Povedl se výlet do Litvínova, zkusíme zajistit výlet na pražské MS, do konce kalendářního roku uděláme dva vetší domácí turnaje, první již tuto sobotu. V žácích setrvalý stav. Hodně práce s rozvojem hráčů a s přípravou přechodu do vyšších kategoriích. Podmínky jsou, cíl je to také. Trenéři chtějí, když budou chtít i hráči, posun přijde. Dorost se herně zlepšuje, posilujeme tým, na bodovém přísunu se to zatím bohužel neprojevuje. Sezona bude těžká a ta případná další v dorostenecké lize také, nic nevzdáváme, naopak. Junioři až na jedno zaváhání stoprocentní a připravují se na další fáze soutěže, kdy to bude těžší a těžší.

K týmu mužů. Spokojenost s bodovým ziskem a postavením týmu v tabulce. To nikdo nečekal. Ještě stále jsme na začátku soutěže, ale začali jsme dobře. Je to o velké bojovnosti, samozřejmě někdy i o štěstí při vyrovnanosti týmů v naší soutěži. Ale také o všech možných detailech a o denní intenzivní práci a přípravě všech a všeho. Konkurence je velká a s našimi finančními možnostmi je to právě o tom, že můžeme obstát jedině s maximálním nasazením a s maximálním úsilím všech a jako tým.

Návštěvy se mírně zvedají, tak se třeba dočkáme posunu někam, kde by to mělo a mohlo být. Zranění se nám ani letos moc nevyhýbají, nemůžu být ale úplně konkrétní. V případě Vojty Poláka půjde o delší období absence, ostatní snad chybí jen krátce. Vojta Kysela má vyřízeny střídavé starty do Letňan, kde v Praze i studie. Pro nás je trvale k dispozici a počítáme s ním i pro konec sezony.

Béčko nezvládlo zápase s Rokycany, jinak se ale také posílenému týmu v krajské soutěži daří. Ještě jednou velké poděkování klukům za pomoc na zimním stadionu. Stará Garda se rozjíždí jako každý rok pomaleji. Trénuje, ladí. 11.11 první turnaj v Karlových Varech, na zahraniční výjezd by to mohlo vyjít na jaře. Tak to je vše a zase za 14 dnů…