13.3. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Útočník Jaromír Kverka se loučí s Baníkem

Tým hokejistů sokolovského Baníku přichází o jednu ze svých opor. V příští sezoně nebude v klubu působit útočník Jaromír Kverka, který se rozhodl pro změnu působiště.

V sokolovském dresu odehrál Jaromír Kverka sedm sezon, což představuje 266 zápasů, ve kterých vstřelil 103 gólů a připsal si 146 asistencí. Úspěšný útočník oblékal dres Baníku posledních pět let v první lize a pamatuje i sezony 2013-2015, kdy Sokolov působil v lize druhé. Na konci letošní sezony se rozhodl odejít do jiného klubu.

„Obdržel jsem opravdu zajímavou nabídku, kterou jsem přijal. V Baníku moje rozhodnutí chápou a novou šanci mi přejí. Za tuto vstřícnost jsem moc rád,“ říká ke svému odchodu jedna z největších opor Sokolova z poslední dekády.

I když má bývalý juniorský reprezentant odehránu také téměř stovku zápasů v extralize, působení v Baníku řadí nejvýše a rozhodnutí opustit klub z hornického města nebylo snadné.

Chtěl bych poděkovat všem lidem, se kterými jsem v Sokolově strávil sedm úžasných let. V dresu Baníku jsem zažil nejkrásnější roky své dosavadní kariéry. Od návratu do první ligy dělá klub obrovské pokroky. Z prvoligového otloukánka jsme se postupně stali silnou a kvalitní organizací, která nedávno vybojovala historické třetí místo v Chance lize. Ale úspěchů, ať větších či menších, bylo mnohem více. Každý rok jsem se zde zlepšoval i já, a to nejen jako hokejista, ale především jako člověk. To, jak se ke mně chovali trenéři, vedení i další pracovníci v klubu, bylo úžasné a inspirující. Je třeba ale poděkovat i všem spoluhráčům, kteří mě touto cestou vedli. Ukázali mi, jak dobře a poctivě pracovat na ledě i mimo něj. Ukázali mi cestu, jak se chovat k sobě i ostatním. Naučili mě, jak být šťastný a za to jim patří obrovské díky,“ vzpomíná na roky strávené v Baníku dnes již bývalý první centr s tím, že nabídka, kterou přijal, přišla od ambiciózního týmu a bylo těžké jí odolat.

Jaromír Kverka byl znám nejen kvalitní hrou, ale legendární je i jeho popichování se s kapitánem Baníku Tomášem Rohanem, se kterým působil také v extraligových Karlových Varech. Při odchodu z klubu však „Kvéra“ zahrál na vážnější notu. „Chtěl bych zmínit jedno jméno. Synonymum pracovitosti, poctivosti, hrdosti, věrnosti a totální oddanosti Baníku a rodině. To je Tomáš Rohan, který mě vše naučil. Od něj jsem strašně moc věcí okoukal. A já mohu všem říci, že bez Tomáše Rohana by nebyl Baník tak silným a dobrým Baníkem. A já bych mu touto cestou chtěl vzkázat asi toto: Tomáši, ty jsi Baník. Díky, kapitáne Rohane!“ vzkazuje dvaatřicetiletý útočník a dodává: „Nechci zapomenout ani na fanoušky. I jim patří velký dík za podporu a přízeň.“

Odchod klíčového útočníka, který vyrostl v našem regionu, je komplikací zejména pro trenéry. „S Jardou jsme jednali od Vánoc a chtěli jsme, aby u nás prodloužil smlouvu na další dvě sezony. O jeho pokračování v Baníku jsme velmi stáli. Byl totiž nejen herní, ale i bodový i osobnostní lídr týmu, který vždy ke každé činnosti přistupoval s maximální profesionalitou. Bohužel ale dostal velmi lukrativní nabídku, které jsme nebyli schopni konkurovat. Jeho rozhodnutí chápeme. Chci mu touto cestou poděkovat za výbornou práci, kterou pro Baník odvedl a to jak na ledě, tak i mimo něj. Přeji mu hodně štěstí v novém působišti,“ doplňuje kouč A týmu Baníku Tomáš Mariška s tím, že vedení klubu usilovně pracuje na doplnění sestavy, která pro příští sezonu dozná řady změn.

K odchodu prvního centra se vyjádřil i generální manažer Baníku David Soukup: „Odchod Jardy Kverky samozřejmě mrzí. Přáli jsme si dohodu, ale nevyšlo to. Nedá se nic dělat. Intenzivně pracujeme a jednáme o co nejlepším doplnění týmu. Naší jednoznačnou prioritou je, aby tým v příští sezoně obstál a svými výkony dělal fanouškům radost. Jardovi samozřejmě moc děkuji za to, co pro tým a pro klub odpracoval a přeji mu, ať se mu po hokejové i osobní stránce daří.“