19.4. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Juniorka Baníku bude i v nové sezoně usilovat o postup do Ligy juniorů

Postup juniorů do druhé nejvyšší české soutěže se v uplynulé sezoně nepovedl a cílem proto zůstává i v té nadcházející. Tým juniorů je kvalitní a podle šéftrenéra mládeže Baníku Sokolov Petra Holejšovského by se měl v průběhu sezony pohybovat v horních patrech tabulky.

„Věřím, že se nám postup podaří vybojovat. Letos jsme k tomu měli blízko, ale nakonec nám unikl,“ říká šéftrenér sokolovské mládeže.

Těžký úkol stojí před dorostenci, kteří naopak musejí příslušnost ke druhé nejvyšší české soutěži uhájit. V této kategorii je cílem nesestoupit do regionální soutěže, což je podle kouče reálné.

„Jedinou změnou v mládežnických kategoriích oproti uplynulé sezoně bude absence deváté třídy. Nemáme dostatek hráčů, proto jsme se rozhodli tým v této kategorii nepostavit. Naši hráči budou hostovat v Ostrově. Umožníme jim u nás trénovat, ale zápasy odehrají za ostrovské Čerty,“ pokračuje Petr Holejšovský.

Velmi početnou základnu mají v Sokolově ve starších žácích, kde postaví hned dvě družstva. Obě budou hrát ligu starších žáků B. Hráči šestých tříd nastoupí v lize mladších žáků A. Tým bude navíc přihlášen do CCM ligy. Páťáky čeká liga mladších žáků B.

„Velmi nabitý program budou mít čtvrťáci. Ty čeká soutěž Karlovarského a Plzeňského kraje, k tomu velmi kvalitní CCM liga. Dva týmy postavíme i z třeťáků, kteří budou působit jak v lize Karlovarského, tak i v lize Plzeňského kraje. Druháci si taktéž zahrají krajskou soutěž v minihokeji v obou krajích a budou se pravidelně účastnit různých turnajů. Pokud to půjde, určitě druháky i třeťáky velmi rádi přihlásíme do CCM ligy, uděláme pro to maximum“ dodal šéftrenér mládeže Baníku s tím, že letní příprava začne všem týmům na přelomu dubna a května.