Žižka, Loučka, Pokorný, Koblitz, Beran, Procházka

Řepík, Jáchym, Mála, Matějka, Váňa, Zicho, Mládek, Vlastník, Hána

Jäger Michal, Nerad Radek

2. přípravný zápas: Baník - Klášterec 4:1

Domácí premiéru si na vlastním ledě odbyli hokejisté Baníku. Před slušnou návštěvou Baník porazil v přípravném zápase Klášterec 4:1 po třetinách 1:1, 2:0, 1:0.

Oproti minulému zápasu v Klatovech udělali trenéři v sestavě několik změn. V bráně se ukázal Petr Hruška, který nahradil Švagra. V obraně sice chyběl Šik, ale poprvé za Baník debutoval Martin Gombár (juniorka K. Varů). V útoku nenastoupil zraněný Říha, ale opět se v sestavě objevil nadějný Štěpán Csamangó. Stále také chybí i Jan Bauer. Do zápasu šel Baník stále ještě bez posil z extraligových Varů, které se objeví až po zúžení karlovarského kádru. Zajímavostí také bylo, že dres s číslem 6 a 18 oblékli na sokolovském zimním stadionu znovu po letech Petrov a Veverka – synové sokolovských legend.

V úvodu scházelo hře větší tempo a utkání neslo rysy typického přípravného zápasu. Vedení se ujal Baník, když Štrach ve 12. minutě využil přesilovku 5 na 3. Asistence si připsali Vilhelm s Kašparem. Do šaten se po první třetině však šlo za remízového stavu, když Klášterec srovnal půl minutu před první sirénou Vlastníkem.

Do druhého dějství vstoupil lépe Baník, když se v 22. minutě prosadil po samostatné akci Tomáš Sýkora. Dvougólové vedení pak Sokolovu zajistil Marek Švec, který se prosadil ve 29. minutě po asistenci Csamanga. Poté se ke slovu dostal i Klášterec, který trefil i tyč a měl další velkou šanci, ale Hruška odolal. Ke konci druhé třetiny se pak dostal do obrovské šance Boušek, ale také neuspěl. Po 40 minutách tak Baník vedl 3:1.

V posledním dějství se Baník tlačil za dalším gólem, ale nadějné akce skončily buď na kláštereckém brankáři, nebo nepřesnou finální přihrávkou. Postupem času se více do zakončení tlačil Klášterec, avšak větší šanci si dlouho nemohl vypracovat. Už pět minut před koncem se hostující trenér odhodlal k powerplay, ale ta byla neúspěšná i díky Hruškovi, který předvedl pěkné zákroky. Naopak, když už byl gólman Klášterce na svém místě, ujel kapitán Václav Dobřemysl a brankáře hostí parádně vykoupal – 4:1.

To bylo ze zápasu vše a Baník si tak připsal první vítězství v nové sezoně. Po závěrečné siréně si domácí tým vysloužil aplaus diváků. Ten si v průběhu utkání vysloužil i Tomáš Sýkora, který v bitce knokautoval svého protivníka.

Další přípravný zápas hraje Baník v pátek 23.8.2013 v Klášterci. Doma se hokejisté představí ve čtvrtek 29.8.2013 proti juniorům Karlových Varů (MHL). Zápas se bude opět hrát od 18.00 hodin.

Ještě před tím však sehraje Baník v kombinovaném týmu s HC Energií Karlovy Vary přípravné utkání proti italskému Sterzingemu. Zápas se hraje ve čtvrtek 22.8.2013 od 18.00 hodin v KV Areně.