Kocman, Jakeš, Slanina, Novák, Sekerka, Kouřil, Žáček, Paris, Bárta, Bláha, Suchan, Strnad, Škvaříček

Šeba

Carvan, Diblík

Mistrovké utkání - středa 19.9.2012 - 2. kolo

Praha- Ve 2.kole II.ligy ČR se sokolovští hokejisté střetli s mužstvem HC Kobra Praha, se kterým v loňské sezóně nezískali ani bod. Na zimním stadionu v pražském Bráníku to neměli ani tentokrát lehké, nicméně si vedli znamenitě a v utkání výborné kvality zvítězili po prodloužení 3:4 po třetinách 2:3, 0:0, 1:0 a pr.0:1.

Úvod zápasu byl velmi svižný a obě mužstva v rychlém sledu několikrát rozcvičila soupeřova gólmana. Aktivnější v úvodu byli domácí, ale hosté se na rozměry malém kluzišti rychle zapracovali a podporováni zhruba dvěma desítkami fanoušků (pracovníci sokolovské firmy na nedaleké stavbě) hru brzy srovnali a postupně přebírali iniciativu. Byli to ale domácí, kteří otevřeli skóre utkání, když tečovaný kotouč se odrazil od tyče za Nechvátalova záda. Střelcem domácích byl Novák – 1:0. Baníkovce to nějak nedeprimovalo a pokračovali v aktivním napadání soupeře a rychlými protiútoky. V 16.minutě po pěkné kombinaci Kuncl, Formánka a Bouška posledně jmenovaný vyrovnal na 1:1. Po půl minutě měli hosté možnost přesilové hry. S touto výhodou naložili náramně a Venca Dobřemysl po asistenci Vrtka poslal sokolovské do vedení – 1:2. To ale nebylo všechno, po další půlminutě hosté znovu udeřili, když Soprovu přihrávku před branku v pohodě zužitkoval střelecky disponovaný Vrtek – 1: 3. Domácí byli v tu chvíli po velkým tlakem, ale ubránili se a do konce třetiny již neinkasovali. Naopak v čase 18:46 se jim po sokolovské prohrané buly podařilo Sekerkou snížit na 2:3. Takovým stavem skončila i první dvacetiminutovka.

Do druhé třetiny vystřídali domácí trenéři brankáře a tento tah se jim vyplatil. Byl k vidění rychlý nátlakový hokej od obou mužstev, na obou stranách gólmani vykryli několik těžkých situací. Malinko navrch měli hosté, ale ani oni ani domácí díky svým brankářům neinkasovali či neskórovali. Ve druhém dějství tedy branka nepadla a tak se do šaten odcházelo za stejného stavu jako po 1.třetině. Třetí dvacetiminutovka pokračovala ve stejném duchu. Několikrát obě mužstva zaskřípala v obraně, na jedné straně se sám řítil na branku sokolovský Sopr, na druhé pak domácí kanonýr Jakeš, ale brankáři svá mužstva podrželi. Po pěkných kombinacích měli obě mužstva ještě další šance, branky se diváci dočkali ale až v 51.minutě, když se domácím podařilo propasovat puk za Nechvátalova záda. V posledních zhruba osmi minutách základního hracího času se snažili domácí i hosté o vstřelení rozhodujícího gólu, ale obrany už byli pevně zformované a tak do 60.minuty se už skóre neměnilo.

V hře ve čtyřech v prodloužení, kdy na ledové ploše mají hráči přece jen více prostoru již byli lepší přece jen sokolovšt,í měli několik vyložených „góĺovek“. Svůj samostatný nájezd ze hry neproměnil Soukup, o minutu později se do obdobné situace dostal znovu, byl ale faulován a hlavní arbitr utkání nařídil trestné střílení. To proměnil baníkovský útočník naprosto s přehledem a sokolovští si připsali i prémiový druhý bod.

Na ledě silné Kobry Praha je to cenné vítězství, doufejme, že Baníku forma vydrží, už v sobotu 22.9.se střetne na domácím ledě v „podkrušnohorském“ derby s mužstvem HC Klášterec n/O.