20.7. 2019 | Klub | Tomáš Bouda
Pokračuje prodej permanentních vstupenek

Pokračuje předprodej permanentních vstupenek.

Prodej permanentních vstupenek je v plném proudu. Jak je v Sokolově zvykem, největší počet zájemců se očekává těsně před začátkem soutěže. Ale již nyní prodej permanentních vstupenek se přehoupnul do druhé padesátky. Věříme, že v následujících týdnech zájem i výrazně vzroste, neboť letos se mají fanoušci rozhodně na co těšit. Téměř tři desítky zápasů, soupeři jako České Budějovice, Jihlava, Vsetín, Slavia Praha, ale především druhá nejvyšší soutěž po 22 letech. Na tuto příležitost čekala celá generace fanoušků…

Tržby ze vstupného činí výraznou položku v klubovém rozpočtu a vážíme si každého fanouška, který na zápas Baníku přijde. Koupí permanentní vstupenky pak diváci svému klubu vyjadřují podporu a nejinak je tomu u fanoušků, kteří se rozhodli zakoupit permanentní vstupenku Sokolí rodiny za 3500 Kč. Více zde.

V současné době Sokolí rodina dle posledních zpráv čítá 16 členů. Klub se tímto způsobem rozhodli podpořit například dlouholetí fanoušci Jiří Wimmer, Karel Plaček ml. a další (přihlášky teprve budou zpracovány). Jedním z těch, který se rozhodl být členem Sokolí rodiny je i Petr Kiss, dlouholetý fanoušek a sportovec. „Po úspěšném a velice náročném postupu do vyšší soutěže jsem chtěl aspoň trochu přispět týmu, kterému fandím od dětství a podpořit ho v nové cestě, která na Baníček čeká.“

Podobně vnímá situaci i Petr Zelenka, dlouholetý fanoušek a také tvůrce webových stránek HC Baník Sokolov. „Sokolovským hokejem se hodně bavím, projekt Sokolí rodiny mě zaujal jako možnost drobně podpořit klub. A taky mít novinky z první ruky je fajn,“ poukazuje na jednu z výhod Petr Zelenka a dodává. „Očekávám bouřlivou atmosféru na každém domácím zápase a heroické výkony kluků se sokolem na prsou. Na první ligu se tu všichni moc těšíme a každá hokejová akce pro nás bude odměna.“

Podobná očekávání má i Petr Kiss. „Předpokládám spoustu kvalitních zápasů, mnohem větší návštěvnost a skvělou atmosféru. Jsem rád, že u toho všeho budu osobně.“

Sokolí rodina bude mít i slavné členy. Jedním z nich je i bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Baranek, jenž vzkázal.„Zdravím všechny fanoušky Baníku. Byl jsem osloven s nabídkou stát se členem Sokolí rodiny a vyjádřit tím sympatie k vašemu klubu. Znám lidi, kteří v klubu pracují, vím, co chtějí a sleduji, jak se jim to daří. Tím, že se celý život pohybuji ve vrcholovém sportu, tak umím posoudit kolik práce to stojí a umím ty výsledky myslím i zhodnotit. Myslím si, že na svůj klub můžete být právem hrdi. Jsem rád, že aspoň takto mužů byt součásti všeho dění a klub podpořit. Přeji vám hodně štěstí a radosti u hokeje a přijďte někdy podpořit i vy nás.“

Podporu bude mít Baník i v zahraničí a to minimálně v podobě Michaela Krichbauma z oblasti německého Frankfurtu, jenž je příznivcem českého hokeje. „Vždycky mě zajímal český lední hokej. Koneckonců, skvělí hokejisté pocházejí z České republiky. Samozřejmě především Jaromír Jágr, ale je tu mnoho dalších skvělých hráčů. Ve Frankfurtu jsem měl možnost vidět hru Jiřího Laly a Roberta Reichela.“

Michael tak začal objíždět české stadiony a navštívil již velké množství zápasů. „V září 2017 jsem začal svou první cestu do České republiky. Moje první zastávka byla v pátek, kdy hrál Chomutov proti Vítkovicím a v sobotu jsem absolvoval výlet do Kladna proti Ústí nad Labem. Mezitím jsem přestal počítat své cesty do České republiky, nyní je jich určitě více než 50 cest. Velmi často jsem viděl zápasy sokolovského partnerského klubu HC Energie Karlovy Vary a také v Chomutově jsem byl velmi často. Dalšími cíli byly Pardubice, Liberec, Mladá Boleslav, Sparta, Litvínov a Plzeň z Extraligy a také 6 klubů WSM/Chance ligy, které jsem navštívil. Kromě toho jsem navštívil některé kluby 2. ligy,“líčí své zahraničí mise Michael.

Ten také nezapomenul na zápasy sokolovského klubu. „HC Baník Sokolov jsem navštívil čtyřikrát. Klub a diváci byli ke mně vždy velmi přátelští, což pomohlo k podpoře tohoto klubu a také má vliv samozřejmě poloha Sokolova. Vlakem potřebuji k cestě asi 4 a půl hodiny od Frankfurtu. Další výhodou je, že zápasy probíhají v sobotu. Také prohlášení prezidenta Václava Dobřemysla na mě velmi zapůsobilo a byla to poslední kapka k podpoře klubu. Také jsem zjistil, jak úzké spojení funguje mezi hráči a fanoušky, což je skvělé. Motto: "Všichni jsme jeden tým" je více než jen sloganem,“popisuje vztah k Baníku Michael Krichbaum, jenž se sympatiemi k českému hokeji opravdu netají. „Mám rád český lední hokej, hraje se mnohem rychleji než v Německu a také hráči jsou technicky mnohem lepší. Většina hráčů také střílí mnohem přesněji,“ hledá rozdíly Michael, který si oblíbil naši zem celkově.

„Výlety do České republiky jsou pro mě vždy něco zvláštního. Ačkoliv česky mluvím a rozumím velmi špatně, Česká republika se stala něčím jako můj druhý domov. Je zde mnoho přátelských a ochotných lidí, krásná města, hrady a zámky a také nádherné krajiny (mimo jiné Adršpach),“ vyzdvihuje klady německý fanoušek.

Ten se na novou hokejovou sezonu samozřejmě těší, ačkoliv si je vědom kvalitou soutěže. „Myslím, že to bude těžké období a očekávám, že Baník bude na 10-14. místě. Možná mě ale zkušený trenér Karel Mlejnek překvapí se svým mladým týmem. Každopádně se těším na sezónu a přeji týmu a klubu hodně štěstí a úspěchu v 1. lize po 22 letech,“ říká závěrem Michael Krichbaum.

Prodej permanentních vstupenek v trafice v OD Ural, v Infocentru v MDK Sokolov a v sekretariátu HC Baník Sokolov.