31.1. 2021 | A-tým | Redakce HC Sokolov
Vyjádření klubu ke konci přestupového období

Přestupové období končí pro české hokejové soutěže 31. ledna ve 23:59. Baník na přestupovém trhu aktivní příliš nebyl, to ovšem neznamená, že vzdává boj o play off a o postup z co nejvyšší pozice v tabulce.

O odchodu Martina Kadlece jsme již informovali zde. Zkušený útočník nakonec míří do Litoměřic, odkud před sezónou do Baníku přestoupil. „Chtěli jsme jako náhradu domluvit přestup zkušeného útočníka do Baníku, ale naše snaha nakonec nedopadla úspěšně," informuje o aktivitě na přestupovém trhu trenér a sportovní manažer Tomáš Hamara, s tím, že Baník bude ještě jednat do posledních chvil přestupového období. Již dříve se do Kadaně přesunul z Karlových Varů mladý a talentovaný brankář Patrik Hamrla. Další brankář Jakub Kašpar, který je hráčem Chebu a za Baník nastoupil v jednom utkání, pak zamířil do Poruby.

Generální manažer David Soukup vysvětluje: „Bohužel, náš rozpočet není nafukovací. Baník od začátku sezóny, a bude tomu tak i nadále, plní beze změn všechny smlouvy a finanční závazky. Ohledně přestupů to ovšem s omezeným rozpočtem není jednoduché." Baník i nadále patří ke klubům s nejnižším rozpočtem.

Baník tak bude nadále využívat všech možností, které přináší spolupráce s extraligovými týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Sparta Praha. Výsledky této spolupráce jsou již po odehrané části sezóny patrné. Pozvánku do extraligy dostal poprvé v kariéře Martin Kadlec, v posledních utkáních nastoupili za karlovarskou Energii Martin Osmík a František Klejna, dříve pak také Vít Jiskra či Otakar Šik. Téměř tři desítky extraligových startů má za sebou obránce Martin Jandus, který patří v současné době k nejlepším bekům pražské Sparty. Třiadvacetiletý obránce v současném ročníku začínal v našem klubu. „Dalším úspěchem, kterým se Baník může pyšnit, je také přesun Denise Zemana do Litvínova, kde nyní pravidelně nastupuje v Tipsport extralize," připomíná mladého obránce Tomáš Hamara.

V době, kdy budou hráči jako František Klejna, Martin Osmík, případně Tomáš Vildumetz, nastupovat v extralize za Karlovy Vary, bude Baník využívat své vlastní odchovance. „Jako klub nic nebalíme, pořád bojujeme o play-off," říká důrazně Tomáš Hamara.

V rámci spolupráce se Spartou Praha je však domluven příchod Davida Vitoucha. Mladý útočník, který si zahrál i na posledním juniorském světovém šampionátu, si letos připsal 23 zápasů v extralize s bilancí dvou branek a stejného počtu asistencí.

Zůstává pak Michal Gut, nadějný produktivní útočník, účastník mistrovství světa do dvaceti let. Nově však bude mít Gut vyřízené i střídavé starty v Litvínově. Vzhledem k věku hráče však Michal bude moct nastupovat za oba týmy.

Do 15.2. 2021 může ke střídavým startům v Chance lize nastoupit hráč, který v extralize neodehrál více než 26 zápasů. Hráč, který nastoupí ve vyšší soutěži k 26 utkáním, může pokračovat poté již jen v jednom klubu (omezení zápasů se netýká hráčů ročníku 1998 a mladších).
Po 15. 2. 2021 nemůže za klub v Chance lize nastoupit hráč, který odehrál do 15. 2. 2021 více než 26 zápasů v extralize nebo po 15. 2. 2021 nastoupil alespoň v jednom utkání extraligy (omezení se netýká hráčů ročníku 2001 a mladších). Z tohoto důvodu je tak již vyloučen start sparťanského obránce Martina Janduse v dresu Baníku, stejně tak i start Martina Weinholda z karlovarské Energie.