1.4. 2021 | Klub | Tomáš Stehlík
Po čtyřech letech opouští Baník Lukáš Mensator

Hokejový Baník opouští jedna z nejvýraznějších osobností. Videokouč a trenér brankářů Lukáš Mensator smlouvu s klubem neobnoví. Jeho kroky povedou do jednoho z klubů Tipsport extraligy.

Lukáš Mensator působil v Baníku do svých 13 let, poté zamířil do Karlových Varů, kde se vypracoval mezi českou brankářskou špičku. V dresu sokolovského A-týmu se představil poprvé v sezoně 2001/02, to však stihl jen několik zápasů, než zamířil zpět do extraligy. Jeho cestu na vrchol si můžete připomenout díky našemu seriálu Z Baníku mezi elitu.
Když se v roce 2017 do Sokolova vrátil, neoblékl už brankářskou výstroj. Místo toho se stal asistentem trenéra a trenérem brankářů. V posledních sezonách pak působil také jako videokouč. Jeho pracovitost a schopnosti ho nyní posouvají do nejvyšší české soutěže. Jeho pozici zaplní od nové sezony dosavadní kustod A-týmu a také bývalý gólman David Fečo.
Za celý klub HC Baník Sokolov Lukášovi děkujeme, vážíme si práce, kterou pro klub odváděl a přejeme mu hodně štěstí v další trenérské kariéře!