Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
1.4. 2021 | Klub | Tomáš Stehlík
Po čtyřech letech opouští Baník Lukáš Mensator

Po čtyřech letech opouští Baník Lukáš Mensator

Hokejový Baník opouští jedna z nejvýraznějších osobností. Videokouč a trenér brankářů Lukáš Mensator smlouvu s klubem neobnoví. Jeho kroky povedou do jednoho z klubů Tipsport extraligy.

Lukáš Mensator působil v Baníku do svých 13 let, poté zamířil do Karlových Varů, kde se vypracoval mezi českou brankářskou špičku. V dresu sokolovského A-týmu se představil poprvé v sezoně 2001/02, to však stihl jen několik zápasů, než zamířil zpět do extraligy. Jeho cestu na vrchol si můžete připomenout díky našemu seriálu Z Baníku mezi elitu.
Když se v roce 2017 do Sokolova vrátil, neoblékl už brankářskou výstroj. Místo toho se stal asistentem trenéra a trenérem brankářů. V posledních sezonách pak působil také jako videokouč. Jeho pracovitost a schopnosti ho nyní posouvají do nejvyšší české soutěže. Jeho pozici zaplní od nové sezony dosavadní kustod A-týmu a také bývalý gólman David Fečo.
Za celý klub HC Baník Sokolov Lukášovi děkujeme, vážíme si práce, kterou pro klub odváděl a přejeme mu hodně štěstí v další trenérské kariéře!
Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).