28.12. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
Kapitán All-stars týmu: Náš tým nemůže neuspět

S blížícím se startem turnaje jsme vyzpovídali hrajícího manažera týmu All stars Miners pana Karla Makovce.

Jak je těžké tým seskládat?

Stojí to hodně úsilí. Pracuji na tom několik měsíců. Naštěstí mi pomáhají i další lidé. Můžu pozvat jen hvězdy a bylo by hotovo a brali bychom první místo. Mě ale záleží i na tom, aby si tým sednul, mělo to určitý společenský přesah a potenciál, abychom dobře vypadali i večer na party a samozřejmě musím to poskládat tak, abych se nakonec vešel i já.

Jaké jsou ambice?

Jako vždy ty nejvyšší a ve všech oblastech. Pobavíme, setrváme, vyhrajeme. Právě všechny tyhle cíle musíte mít na očích už od samého začátku skládání týmu, jinak z toho bude paskvil a úspěch se nedostaví.

Jak vnímáte konkurenci?

Jsem v klidu. Hrají to pořád na ty samé lidi, máme je už načtené. Jediný, kdo jde s trendy jsme my a trošku áčko, a to se na ledě projeví. Tu naší práci prostě prodáme. Vždyť někteří z nás jdou na led i den před turnajem.

Kdo je pro vás favoritem?

Nějaký progres od loňska vidím u áčka. Ti mohou být nebezpeční. Respekt máme ke všem, ale při vší úctě ostatní týmy jsou hlavně o rok starší a moc se toho jinak nezměnilo. Na ledě tedy asi nakonec áčko a večer nás může prohánět kdokoli. Ale věřím samozřejmě hlavně nám.

Zasahujete ještě na poslední chvíli do týmu?

Viděl jsem poslední zápasy áčka. Hráli dobře, i poslední tréninky béčka a Staré gardy měly úroveň. Nebudeme panikařit, ale jednu změnu jsme ještě udělali. Jako žolíka vyšleme do pole šestého hráče, pana primáře Farkaše. Ten může být rozhodujícím faktorem na pomyslných miskách vah a hodně od něj jako od lékaře očekávají ti starší z nás i v šatně.

Kde hledáte motivaci pro tuto vaší práci?

Je to na úkor rodiny, volného času, odpočinku. O tom žádná. Ale chci ten pohár. Motivací je mi i sokolovský fanoušek, který nemá možnost často vidět takovýto tým na ledě a motivací jsou mi i sami členové týmu. Rádi se vrací, nikdo z oslovených letos účast neodmítl. Jen mě mrzí absence Karla Mlejnka a Lukáše Mensatora. Ti hrají proti sobě v době turnaje extraligový zápas a dojedou tedy asi až na závěrečný večírek. Ale i to se cení.

Bude vás případný neúspěch mrzet?

My nemůžeme neuspět. Máme to poskládané fakt dobře. Těch cílů v turnaji a okolo něj je více a něco se nám určitě podaří. Beru nakonec i dílčí úspěchy.