29.12. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
David Soukup k sobotnímu All-stars cupu

Mimo tradiční a blížící se sloupek generálního manažera přinášíme ještě jeden rozhovor s Davidem Soukupem, tentokrát v roli ředitele turnaje ALL STARS 2023.

Letos se koná již třetí ročník turnaje? Jak myšlenka vznikla, jak jste se stal ředitelem turnaje?

Tak vždy tu na Baníku byla tradice vánočních zápasů a setkání fanoušků s hráči A-týmu. Po dohodě s fanoušky jsme si řekli, že setkání zkusíme rozšířit a zkvalitnit. Tak jsme připravili první ročník turnaje. Ohlasy byly vesměs pozitivní, tak pokračujeme. Ony obecně setkávání mají v dnešní době smysl a na klubové úrovni a ve sportovním prostředí to platí dvojnásob.

No, a ještě k tomu řediteli?

Je to jako vždy. Myšlenka byla na stole, ale k jejímu uchopení a realizaci bylo méně a méně lidí, až jsem se stal ředitelem. To se mi děje poměrně často...:) Pak jsme hledali aspoň zástupce ředitele, nakonec jsme tuto prestižní pozici neobsadili. Teď sice na papíře a v propozicích hledáme dále, ale v realitě už ne. Jsem jediným ředitelem a číhám už jen na to, komu tento skvělý projekt (mimochodem jeden z celé řady skvělých projektů na Baníku) předám. A samozřejmě mi s organizací pomáhá spousta dalších.

Dají se uvést tedy další jména podílející se na organizaci?

Celý marketing a produkce. Hokejisté z mládeže v roli rozhodčích, obsluhovačů časomíry, realizátorů programu na světelných tabulí. Pak třeba Karel Makovec, David Fečo, Zdeněk Sopr a další. Samozřejmě celý tým bufetu v čele s panem Rohanem. Všem moc děkuji.

Bude letos hodně změn?

Tak snažíme se zachovat a udržet hlavně to co funguje. Servis, produkce, občerstvení, zázemí. Změnou je posílený tým ALL STARS MINNERS, změnou je účast B- týmu, prodloužení délky turnaje a uvidíme s čím přijdou fanoušci. Program po turnaji by měl zůstat také bez zásadních změn.

Jak je to se vstupným a startovným?

Vše je na dobrovolné bázi. Nějaká kasička k dobrovolnému příspěvku bude připravena. Polovinu vybraných peněz tradičně vezmeme ke spoluúčasti nákladů na turnaj a druhou polovinu připravíme na charitu nebo podporu rozvoje sportování mládeže v klubu.

Je o turnaj zájem? Celá řada akcí mývá totiž v dnešní době problém s aktivními účastníky…

Na našem turnaji je to od prvního ročníku naopak. Ve všech týmech je spíše přetlak zájemců. To je fajn. I proto jsme počet týmů o béčko rozšířili. Nevím, jak jsou na tom fanoušci, ti vše drží pod pokličkou a překvapí až v den turnaje. Ale viděl jsem před Vánoci pár tradičních zápasů rodičů proti dětem a tam byla celá řada adeptů na start v jejich týmu.

A na závěr, co od turnaje očekáváte?

No hlavně možnost toho setkání. Pak možnost sportovní aktivity pro všechny zúčastněné. A pak samozřejmě řadu originálních a nezapomenutelných individuálních i týmových sportovních výkonů. Bude to jako vždy v přátelské a uvolněné atmosféře, která se přenese i dále do večera.