7.3. 2024 | Klub | Tomáš Bouda
Baníkovci v nominaci na Sportovce roku 2023

Jako již tradičně se do nominací na Nejúspěšnějšího sportovce roku 2023 okresu Sokolov dostali i zástupci našeho klubu, a to hned v několika kategoriích.

Mládež – Radek Novák
Ačkoliv věkem ještě hráč 9. třídy byl Radek naprosto klíčovým hráčem ligového dorostu. Jeho fantastické výkony v brance dávaly týmu v každém utkání naději na skvělý výsledek. Jeho píle v tréninku a schopnost se připravit skvěle na utkání byla vynikající. Tým měl v celé sezóně za zády oporu, která nikdy nezklamala. Tato, pro Baník výjimečná sezóna, která vyvrcholila baráží o Extraligu dorostu, byla pro Radka nadprůměrná i co se týká jeho statistik. Radek odchytal jednoznačně nejvíc minut ze všech brankářů v soutěži a procenta úspěšných zákroků ho řadila do naprosté špičky celé ligy. HC Baník Sokolov má v jeho osobě v mládeži výjimečný talent, který se jistě zařadí mezi hvězdné odchovance jako byli Tomáš Vokoun, Lukáš Mensator nebo Tomáš Závorka.

Dospělí – Jaromír Kverka
2.místo v kanadském bodování Chance ligy
Jaromír Kverka je kmenovým hráčem HC Baník Sokolov a v Sokolově hraje již 7 let. V loňském roce 2023 zaznamenal i velký progres v kanadském bodování Chance ligy a po celý ročník se pohyboval na předních místech tohoto bodování.

Trenéři – Ivan Říha
Je trenér těch nejmenších a nejmladších kategorií. Jeho nadšení, zapálenost, pracovitosta entuziasmus jsou pro začátek kariér malých hokejistů naprosto klíčové. Ivan se stará nejen o tréninky samotné, ale nedílnou součástí jeho skvělé práce pro HC Baník Sokolov jsou nábory nových hokejistů. Hokeji věnuje veškerý volný čas a pro trenérský tým mládeže HC Baník Sokolov je naprosto nepostradatelný. Ve svém už tak nabitém časovém vytížení se ještě dokáže naplno věnovat B-týmu, kde je manažer, kapitán a jeho opora.

Týmy – HC Baník Sokolov (dorost)
Liga dorostu ČR – po postupu do republikové soutěže se mužstvo nejdůležitějšího úkolu sezóny, totiž udržet se v soutěži, chopilo výborně. Po polovině soutěže byl Baník na příčkách, které znamenaly boj o udržení v lize dorostu, ale po poslední soutěžní přestávce se na kluziště vrátil motivovaný tým, který dosáhl parádních výkonů a výsledků. Ty nakonec znamenaly nejen účast v play-off, ale nakonec také účast v baráži a boji o extraligu. V té už ale soupeři (HC Verva Litvínov, HC ROBE Vsetín...) byli nad síly Baníku, nicméně dorost zaznamenal skvělý úspěch a získal nedocenitelné zkušenosti.

Osobnost – Karel Makovec
Hráčskou kariéru musel ukončit již ve 24 letech po vleklých zdravotních potížích, způsobených zraněním. Zapojil se tedy do trenérské práce s mládeží a získal potřebnou trenérskou, ale i masérskou licenci. Od roku 1990 působil již v klubu nastálo a v roce 1991 při vzniku samostatného hokejového klubu byl jedním z jeho prvních zaměstnanců. Od té doby v HC Baník Sokolov prošel všemi funkcemi od administrativního pracovníka, maséra, trenéra, manažera, vedoucího A mužstva až po současnou pozici, kdy je sekretářem klubu a zároveň předsedou HC Baník Sokolov z.s.. Když to vše sečteme, tak jako zaměstnanec HC jede v kuse již 35. sezónu a na zimák chodí téměř každý den již více než 55 let.

Vyhlášení nejúspěšnějšího sportovce okresu Sokolov roku 2023, o kterém dle předložených nominačních návrhů rozhodl výbor Tělovýchovné unie Sokolov, se uskuteční 4.4.2024 od 18.00 hodin v Městském divadle Sokolov.

Na níže uvedeném odkazu můžete hlasovat pro sportovce, kterého z nominovaných ale preferujete vy:

ODKAZ