3.4. 2024 | Klub | Roman Kořinek
Hokejový Baník opouští šéf marketingu Tomáš Bouda

Sokolovští hokejoví fanoušci se s krátkými přestávkami téměř patnáct let setkávali s jeho jménem coby autorem článků na klubovém webu a sociálních sítích. Podepsán byl pod řadou fotografií a nesmazatelný otisk zanechal při celkové prezentaci klubu na veřejnosti a produkci domácích zápasů. Řeč je o Tomáši Boudovi – dlouholetém vedoucím marketingového oddělení hokejového klubu HC Baník Sokolov.

„Když jsem v roce 2009 původně na výpomoc začínal s klubovým webem, nikdy by mě nenapadlo, že se Baník stane na tolik let každodenní součástí mého života, přesněji řečeno vzhledem k mému zaměstnaní téměř každovečerní záležitostí. Prožil jsem na sokolovském zimáku mnoho hezkých i těžkých chvil, a to dobré ve mně zůstává. Vždy jsem byl a nadále budu fanouškem klubu a chtěl bych se i do budoucna aspoň částečně podílet na určitých věcech okolo Baníku a zřejmě mě čeká i hokejový život otce,“ říká Tomáš Bouda s tím, že důvodem jeho odchodu je rozhodnutí věnovat více času svým dětem a osobnímu životu. Toto své rozhodnutí oznámil vedení již na začátku sezony 2023/2024.

Šéf klubového marketingu si velmi pochvaluje spolupráci s lidmi okolo hokeje, ale i s fanoušky. „Chci všem poděkovat. Potkal jsem velké množství výborných hráčů a trenérů. Jsem velmi rád, že velké množství těchto setkání přerostlo v přátelství. Stejně tak velmi inspirující byla spolupráce s lidmi, jakými jsou David Soukup, Karel Mlejnek, Péťa Holejšovský, Ivan Říha a další. Vynechat nemohu ani Karla Makovce, za kterým jsem vždy mohl přijít pro radu a nikdy nebyl odmítnut. Stejně tak všichny kluky v čele s Tomášem Rohanem považuji za kamarády a nikdy jsem neměl žádný problém, že bych s někým nevyšel. A takto bych mohl pokračovat dlouho. Velmi si vážím všech okolo hokeje, včetně trenérů mládeže či rodičů, protože mnohdy je to na hranici sebeobětování. A každý, kdo přiloží ruku k dílu, zaslouží ocenění,“ děkuje Tomáš Bouda, který měl v klubu na starosti i různé akce pro děti či charitativní projekty.

„Samozřejmě nemohu zapomenout ani na svoje spolupracovníky, členy produkce, ale také fanoušky, ke kterým mám hodně blízko, neboť jsem dříve patřil k aktivní skupině fandících a některé výjezdy byly nezapomenutelné. Na druhou stranu mě někdy mrzí názory nepřejících lidí. Kritika je určitě mnohdy oprávněná, s tou konstruktivní jsem nikdy neměl problém. Ale některým lidem bych přál, aby si mohli některé činnosti, byť jen na chvíli vyzkoušet, případně vidět zklamání lidí okolo hokeje po prohraném zápase nebo když se něco nepovede. Měli bychom více držet spolu a ctít slušné chování. Pro mě samotného každý zápas znamenal poměrně velký počet odpracovaných hodin, pouze pár hodin spánku a zklamání z prohry jsem vždy hodně prožíval. Ale rád budu vzpomínat na vítězství, která člověka naplňují a nikdy nezapomenu na sezonu, kdy jsme postoupili do Chance ligy. Ta energie a atmosféra, která byla v klubu, mi už v letní přípravě dávala tušení, že se v té sezoně splní můj sen, ale i sen spousty fanoušků Baníku. Následný průvod městem a oslavy byly velkým zadostiučiněním. Proto bych chtěl jen jediné – važme si Chance ligy, není to samozřejmost. A v našich podmínkách zatím stojí možná více práce než kdekoliv jinde,“ pokračuje dále odcházející šéf marketingu, který věří, že se v nové sezoně bude Baníku dařit o poznání lépe a fanoušci se dočkají vytouženého play off.

Vedení Baníku se s Tomášem Boudou oficiálně rozloučilo v pátek 15. března. „Chtěl bych Tomášovi moc poděkovat. Odvedl v Baníku velký kus práce a jeho rozhodnutí věnovat více času rodině respektujeme. Budeme moc rádi, když nám bude Tomáš v budoucnu pomáhat a zůstane i nadále tak oddaným a věrným fanouškem Baníku,“ uvedl jednatel a předseda výkonného výboru Václav Dobřemysl.