10.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
V týmu Baníku zůstává Martin Osmík i Štěpán Csamango

Kádr hokejistů Baníku Sokolov dostává konkrétní obrysy ještě před zahájením suché letní přípravy. V týmu budou i v nadcházející sezoně pokračovat útočníci Martin Osmík a Štěpán Csamango. Podle slov trenéra A – týmu, Tomáše Marišky, podepsal klub s Osmíkem jednoletý a s Csamangem dvouletý kontrakt.

„Martina Osmíka dobře známe. Ceníme si jeho pracovitosti a odhodlání udělat maximum pro týmový výsledek. Chtěli jsme, aby v klubu pokračoval a to se podařilo,“ vysvětlil kouč sokolovského áčka.

Spokojenost s prodloužením smlouvy vyjádřil i Martin Osmík: „Jsem rád, že jsme se domluvili. Přišly i jiné nabídky, ale mně záleželo na tom, dohodnout se v Sokolově. Jsem tady spokojený nejen po sportovní stránce, ale i po té životní. Nechtěli jsme se s rodinou nikam přesouvat,“ řekl hráč, který na zádech nosí číslo 76.

S nabídkou nové smlouvy neotáleli trenéři ani v případě Štěpána Csamanga, který se Baníku upsal na dva roky. „Je to hráč, který nám typologicky nejvíce chyběl. Štěpán se nebojí chodit do osobních soubojů a je silný v předbrankovém prostoru. Vloni se neustále výkonnostně zlepšoval a dlouhou dobu byl nejlepším střelcem týmu,“ poznamenal Tomáš Mariška.

Na další roky v Baníku se samozřejmě těší i samotný hráč, který přiznal, že jednání s vedením klubu bylo vstřícně a rychlé. „Sokolov byla moje priorita, proto jsem o jiných nabídkách příliš nepřemýšlel. Baník chce postoupit do play-off a to je i můj cíl. Letos se to bohužel nepovedlo, i když jsme měli kvalitní kádr. Nyní jsme na začátku nové sezony, čeká nás neoblíbená suchá příprava, která je ale nutnou přípravou na fyzicky hodně náročnou Chance ligu,“ uzavřel Štěpán Csamango.