Řepík, Jáchym, Mála, Matějka, Freiberg, Miklovič, Seman, Chlouba, Trochta, Hána

Michal Jäger, Radek Nerad

Jan Michna, Radim Rulík

3. přípravný zápas: Klášterec - Baník 6:2

K l á š t e r e c - Ke třetímu přípravnému zápasu odcestovali sokolovští hokejisté do Klášterce, kde se střetli s tradičním rivalem. Po bezbrankové remíze v první třetině se v dalším průběhu utkání projevila převaha domácího týmu, který zvítězil 6:2 po třetinách 0:0, 4:1, 2:1.

Na hráčích Baníku byla znát únava z náročného dvoufázového tréninku a vliv také mělo to, že den předtím nastoupila polovina kádru ve společném týmu HC Energie/HC Baník. Domácí nasadili do utkání silnou sestavu posilněnou o několik hráčů prvoligové Kadaně. Baník s sebou nepřivezl oporu zadních řad Petra Štracha, který dostal volno a chyběli i např. Říha, Račanský, Bauer, Csamangó, Veverka či brankář Hruška. Poprvé se naopak v dresu Baníku objevili karlovarští Jan Tomeček, který naposledy působil v prvoligovém Mostě (v sezoně 2011/2012 4 zápasy za Baník) a Dominik Vaněk (loni Most a Karlovy Vary – MHL). Potěšující zprávou je pak zařazení do sestavy dalších odchovanců. V Klášterci totiž nastoupil obránce Aleš Bodnár, který naposledy působil v juniorce Sparty Praha a loni odehrál pár zápasů za druholigovou Kobru Praha. V útoku se pak objevil útočník Miroslav Hudák, jenž naposledy nastoupil za Baník v sezoně 2010/2011 (2 zápasy) a působil také v ruském Orenburgu, hrající MHL.

V úvodu měl Baník výhodu dvou přesilových her, ale ty zůstaly nevyužity. Poté se hrálo bez výraznějších šancí, mírnou převahu měli domácí. Na straně Baníku si byla schopna vypracovat tlak Dobřemyslova formace s Bouškem a Švecem na křídlech, ale do větší šance se také nedostala. Velkou šanci měli domácí na začátku 15. minuty, ale Francisko si poradil. V 17. minutě se pak ve vlastním oslabení probil do sólového nájezdu dravý Marek Švec, ale skórovat také nedokázal. Pěknou a nebezpečnou se střelou se prezentoval i Hudák, ale skóre zůstalo nezměněno. Stejně tak tomu bylo v 18. minutě, kdy se výborným zákrokem prezentoval Adam Francisko. Po první třetině byl tak stav 0:0.

Druhá třetina zápasu již byla gólově bohatá. Ve 22. minutě si hostující hráči nerozebrali své protivníky, David Dobrovolný měl hodně času na střelu a z ideální pozice mezi kruhy neminul – 1:0. Ve 26. minutě hrál Baník přesilovou hru. Ale ve vlastním pásmu přišla zbytečná ztráta kotouče a Petr Freiberg toho využil – 2:0. Ve 30. minutě se krásnou akcí prezentovala dvojice obránců Gombár (nastoupil v útoku) – Ruprecht. Nakonec zakončoval druhý jmenovaný, jenž se probil až před brankáře, ale nepřekonal ho. Naopak skóre se měnilo v 32. minutě, kdy se vydařenou střelou z úhlu prosadil Roman Chlouba – 3:0. Snížit za hosty mohl Boušek, kterého dvakrát vyzval ke skórování Dobřemysl, ale ani jednou tento zkušený hráč nedokázal zakončit podle svých představ. Do konce druhé třetiny se ale Baník vstřeleného gólu přeci jen dočkal. V přesilové hře si Vojtěch Šik najel mezi kruhy, dostal přihrávku od Švece a prostřelil Damaška – 3:1. V posledních vteřinách druhé třetiny, Baník zariskoval, vrhl se do útoku, jenže přišla ztráta a v poslední sekundě překonal Franciska Petr Miklovič – 4:1.

Ve třetí třetině měl šanci Sýkora, ale neuspěl, stejně jako domácí hráč vzápětí. Zanedlouho rozebrali klášterečtí hostující obranu, ale vyhořeli na Franciskovi. Ten byl ale pokořen ve 49. minutě, kdy nedůslednosti v sokolovské defenzivě využil František Mála – 5:1. V 54. minutě pak přišlo snížení. Šik střelou od modré trefil tyč, na brankovišti zapracovali mladíci a Daniel Petrov se dočkal premiérového gólu mezi muži – 5:2. Účet zápasu pak uzavřel v 55. minutě Martin Trochta, který v přesilové hře pěknou střelou do růžku brány překonal Franciska pošesté - 6:2. V posledních minutách se zápas již dohrával. Závěrečné vteřiny pak přinesly trochu vzruchu, když se do sokolovských mladíků Sturmy a Petrova pustila urostlá dvojice domácích hráčů. Brzy však rozhodčí všechny dotyčné rozdělili. Klášterec tak Baníku oplatil předchozí porážku 4:1.

V zápase bylo znát, že Baníku postupem času ubývaly síly více než soupeři a na některých hráčích byla znát i nesehranost.

K dalšímu utkání nastoupí Baník ve čtvrtek od 18.00 hodin proti juniorům HC Energie Karlovy Vary, hrající kontinentální MHL.