Sádovský, Stezka, Hříbal, Molnár, Grin, Filipovský "C", Nikl

Kopas, Vávra, Oliverius "A", Zika, Drnec, Růžek, Baránek, Hošek, Chládek, Vacek, Racek, Šetka, Pořický

Chládek

Mistrovké utkání - středa 21.11.2012 - 15. kolo

Sokolov – V dohrávce 15. kola hostil Baník první tým tabulky, celek HC Děčín. Sokolov svého dnešního soupeře na domácím ledě téměř již sedm let neporazili v základní hrací době. A nepovedlo se to ani tentokrát, ačkoliv k tomu byl Baník velmi blízko…

Bez Čendy Sopra a stále ještě bez Petra Račanského šel Baník do dnešního zápasu. Příležitost při neúčasti i dalších hráčů tak dostali karlovarští junioři Oto Táborský a Marek Švec. Druhý jmenovaný tak nastoupil k vůbec prvnímu utkání za A-tým Baníku Sokolov a připsal si na své konto jeden kanadský bod za asistenci.

Zápas nezačal v příliš velkém tempu, šance však na obou stranách byly. Již ve druhé minutě Nechvátal výborně zastavil střelu od kruhů betonem. Na druhé straně se v téže minutě dostal do příležitosti Boušek, ale i hostující brankář Lavinger byl úspěšný. O chvíli později se hosté dostali do přečíslení, ale v situaci 2 na jediného obránce vyhořeli na Nechvátalovi, který se zaskvěl dalším zákrokem nohou po střele Vacka. Poté se na ledě odehrával spíše průměrný hokej bez šancí. Až v desáté minutě se opět vyznamenal Nechvátal a zanedlouho si před Lavingera vybruslil Vrtek, ale děčínského brankáře nepřekonal. Baník byl nejblíže vstřelené brance ve 14. minutě. Po krásném pasu od Dobřemysla zývala na Soukupa prázdná brána, ale sokolovský útočník se netrefil. Otevřít skóre zápasu se následně nepovedlo ani Kašparovi, který byl osamocen před bránou Děčína. A jak to tak bývá, znovu platilo „nedáš-dostaneš“. V 15. minutě domácí obránci zapomněli na najetého Marka Šetku, který se štěstím překonal Nechvátala – 0:1. První třetinu tak vyhráli hosté.

Druhá třetina byla již hokejovější, Baník si vypracoval několik příležitostí, ale skóre se neměnilo. Na začátku druhého dějství hrál Baník přesilovku, která vypadala hodně špatně, ale nakonec se do brejku dostala trojice domácích, na konci akce zakončoval Boušek, Lavinger byl však znovu výborný. A stejný útočník byl ve velké šanci i při další přesilovce. Formánek vyslal na Lavingera tvrdou střelu, kterou gólman Děčína pouze vyrazil, k puku se dostal právě Boušek, ale nedokázal kotouč protlačit za brankovou čáru. Skórovat mohli i hosté. Ve 34. minutě Baník vyrobil dvakrát dvě velké chyby, dvakrát své kolegy podržel Nechvátal, který skvěle zasáhl. Po vzájemném vyloučení Dobřemysla a Ziky a následném trestu pro Zmeškala měl Děčín výhodu přesilové hry 4 na 3. Tu ale nevyužil a navíc Severočechům nadělal pořádné starosti Vrtek, který se proháčkoval až před bránu, ve které však znovu kraloval Lavinger. Pozadu ale nezůstával ani jeho sokolovský kolega. Nechvátal totiž v závěru druhé třetiny svůj celek notně podržel a tak se do kabin odcházelo stále za stavu 0:1.

Třetí třetina pak byla zcela jistě nejzajímavější. Baník do ní vstoupil s cílem zvrátit nepříznivé skóre a to se mu povedlo. Hned po 50 vteřinách našel Soukup přesnou přihrávkou napříč útočnou třetinou úplně volného Václava Dobřemysla, který možná mohl střílet z voleje, jenže sokolovský matador si zkušeně počkal a následně vymetl šibenici Lavingerovy brány – 1:1. Vstřelený gól Baník pořádně nakopl a najednou bylo domácích plné kluziště. Ve 43. minutě se velké šanci ocitl Říha, který měl odkrytou bránu, ale netrefil ji i kvůli faulu Hříbala. Baník však toto vyloučení potrestal. Soukup zakombinoval s Dobřemyslem, který nasměroval přihrávku kolem brankoviště na Martina Kocka, jenž do prázdné brány bez problémů skóroval – 2:1. To ještě nebylo vše. O půl minuty později zapomněli hosté na Vladislava Vrtka, který obdržel dlouho přihrávku na útočnou modrou čáru a svůj nájezd zakončil sokolovský útočník znamenitě – 3:1. A Baník byl na koni…

Jenže zanedlouho přišlo vyloučení Nováka a šance Děčína na snížení. V ní Baník vyrobil velkou chybu, ale dvakrát vychytal hosty Nechvátal. V 51. minutě byl již sokolovský gólman překonán, na brankovišti ho však zastoupil Koblitz, který puk odpálil. Velkou šanci měli děčínští i v 53. minutě, kdy hostující útočník nedokázal zasunout puk do úplně prázdné brány. V čase 53:05 byl vyloučen hostující Stezka za zdržování hry. Baník měl tak příležitost zvýraznit svůj náskok, jenže vše nakonec dopadlo úplně jinak. Po sérii chyb v obranném pásmu domácích se puk dostal k Lukášovi Zikovi, jenž se z ideální pozice mezi kruhy nemýlil – 2:3. A vzápětí přišel další šok. Děčín hrál i dále v oslabení, ale domácí nezastavili najetého Jindřicha Růžka, jenž svůj nájezd zkušeně proměnil – 3:3. Baníku mohl vrátit vedení v 55. minutě Boušek, jenž dorážel puk po tvrdé střele Kuncla, ale ani tentokrát Lavingera nepřekonal. Nakonec mohl Baník ještě i inkasovat, když v 58. minutě předvedl Nechvátal několik těžkých zákroků. Šlo se tak do prodloužení.

V něm měl více z hry Baník. Dobré střídání předvedl Kašpar, který sehrál tři pěkné akce s Dobřemyslem , Kockem a znovu s Dobřemyslem - hosté odolali. Nakonec padl gól do domácí brány. Slabší chvilku si vybral zkušený Pražák, jenž vyrobil před vlastní bránou velkou chybu, Oliverius nabil Lukášovi Zikovi, jenž dělovkou prostřelil Nechvátala – 3:4.

Baník měl vítězství v zápase téměř na dosah. Domácím nelze upřít snahu, hráči bojovali, vstřelili pěkné góly… Bohužel rozhodly hrubé chyby, když Baník nejprve inkasoval dva góly při vlastní přesilovce a pak přišla nešťastná chyba v prodloužení, která rozhodla o zisku druhého gólu pro Děčín.

V dalším zápase hraje Baník v sobotu v Táboře. Doma nastoupí Sokolov opět ve středu – 28.11.2012, kdy od 18.00 hodin přivítáme rivala z Klatov.