Ton, Bláha, Švaříček, Ryzák, J. Verbík, R. Verbík, Fejt

Kocman, Jakeš, Strnad, Sekerka, Z. Novák, Slanina, Žáček, Bárta, Paris, Suchan

Šeba

Mistrovké utkání - sobota 3.11.2012 - 11. kolo

Sokolov - Důležité tři body si v domácím utkání proti Kobře Praha připsal HC Baník Sokolov. Ačkoliv dlouhou dobu byl průběh zápasu nepříznivý, nakonec sokolovští hokejisté skóre utkání otočili a zvítězili 6:5.
Domácí trenéři nemohli do utkání nasadit Václava Dobřemysla, který absentoval kvůli disciplinárnímu trestu. Stále chybí i zraněný Petr Račanský a k dispozici nebyl ani Zdeněk Formánek.

Oproti zápasu v Bílině nenastoupil ani Martin Diviš a Pavel Jakubal. Do sestavy se však vrátili obránci Martin Kocek a Miroslav Koblitz. Mezi tři tyče se pak postavil opět Patrik Nechvátal. Dobřemyslovo místo v prvním útoku zaujal Kamil Tvrdek, jenž naposledy působil v Kadani, ale má na svém kontě také více jak 80 extraligových startů za Karlovy Vary. Na střídačce pak zůstali Tomáš Jakubal a Martin Funk.

Ještě než se začalo hrát, dnešní kapitán Zdeněk Sopr a trenér + sportovní manažer Jaromír Carvan pogratulovali bývalému hráči, současnému funkcionáři a trenérovi Karlovi Makovcovi k jeho významnému životnímu jubileu.

Do utkání vstoupil Baník aktivně a domácí hráči se nastěhovali do obranného pásma Kobry. Z několika šancí byl nejblíže gólu Boušek, jenž trefil tyč. V 8. minutě byl faulován Kašpar a domácímu týmu se naskytla výhoda první přesilové hry. A přesilovka byla využita. Jan Zmeškal dostal na modré čáře „nabito“, jeho pokus gólman vyrazil pod nohy vlastního obránce, jenž si nešikovně kopl puk do vlastní brány – 1:0. Vedení domácího týmu ale netrvalo dlouho. I hosté totiž dokázali využít první přesilovou hru při vyloučení Soukupa. Nejprve v oslabení zůstal před brankářem Vrtek, avšak nedal. Následně se hosté usadili v útočném pásmu, využili toho, že Novák ztratil hokejku a dostali se do palebné pozice. První střela skončila na Nechvátalovi, druhá na tyči a dorážka Martina Kocmana již v bráně – 1:1. Vedení Baníku mohl vrátit Pražák, jenž byl sám před brankářem, ale nepřekonal jej. Na druhé straně řešil velkou šanci Kobry Nechvátal. V 18. minutě šli hosté do vedení. Po divokém odrazu se nepodařilo Koblitzovi odpálit puk do bezpečí, čehož využil Martin Paris a zakončil – 1:2.

Druhá třetina začala pro Baník velmi špatně. Na konci 23. minuty při hře 4 na 4 přeje modrou čáru Jiří Jakeš a šikovnou střelou trefil růžek Nechvátalovy brány – 1:3. To ale nebylo vše. Domácí hráči po vhazování zaspali a tak za dalších sedm vteřin přidal další gól Michal Slanina – 1:4. Na nepříznivý stav reagovali domácí trenéři oddechovým časem. Ten měl domácí nabudit, ale nic tomu nenasvědčovalo. Baník se nemohl dostat do tempa a na hráčích bylo vidět, že se trápí. Naštěstí přišel druhý gól do sítě Malíka a to znovu v přesilové hře. Po kombinaci Tvrdka a Soukupa zakončoval Ladislav Boušek – 2:4. A vstřelený gól Baník konečně nabudil. Ve 32. minutě Vilhelm odehrál šikovně puk podél mantinelu na Tvrdka, jenž viděl najetého Romana Kašpara, který si v sólovém nájezdu poradil – 3:4. Vzápětí měl Baník výhodu přesilové hry, ale mohl inkasovat, když se po chybě v rozehrávce řítil na Nechvátala Jakeš, sokolovský gólman ale svůj tým podržel. Jenže Kobra ve druhé třetině přeci jen přidala další gól. Nejprve byl vyloučen Vilhelm, po něm Sopr a Kobra dvojnásobnou přesilovku využila gólem Martina Parise, k němuž doputoval křížný pas před prázdnou bránu – 3:5.

Začátek třetí třetiny se odehrával především uprostřed hřiště. Pak ale ve 45. minutě převzal kotouč Valerij Chaljavin, a po krásné individuální akci překonal Malíka 4:5. A najednou bylo sokolovských hokejistů plné hřiště, chytli se i diváci, kteří hnali domácí tým za vyrovnáním. A to také přišlo. Ve 48. minutě vybojoval Soukup puk, přihrál ho Tvrdkovi, jenž našel Romana Pražáka a ten rozradostnil sokolovské ochozy – 5:5. Oddechový čas i vybrala i Kobra, která se tak snažila zastavit tlak Baníku. To se sice na čas podařilo, ale Sokolov přeci jen přidal ještě jeden gól. V 54. minutě se první lajna pustila před bránu soupeře, kde si nejlépe počínal Jan Soukup, jenž dostal puk za brankáře – 6:5. Teď tedy musela hrát Kobra, které se naskytla ještě jedna přesilová hra. Ta však byla ukončena po faulu na Soukupa. Závěr si už Baník pohlídal a tak po velkém obratu mohl Baník slavit výhru za tři body.

Zápas se sice nevyvíjel vůbec dobře, ale hráči to nevzdali a utkání dokázali zvrátit, za což zasluhují pochvalu. Čtyři kanadské body si na své konto připsali Soukup (1+3) a Tvrdek (0+4). Velký podíl na obratu však mají i hráči třetí pětky, kteří vstřelili dva důležité góly a ve třetí třetině se podíleli na tlaku Baníku. Doufejme, že takovýto obrat pomůže sokolovským hokejistům i do dalších zápasů.

V dalším kole zajíždí Baník na led Klášterce. Derby je na pořadu dne ve středu 7.11.2012, netradičně od 19.00 hodin. Věříme, že hráči uslyší hlasitou podporu i na tomto zápase. Doma hraje Sokolov pak opět v sobotu 10.11. od 17.30 hodin proti Jablonci.