Dvořák, Čunát, Król, Cifreund, Štych "C", Hlinka, Srdínko

Procházka "A", Urbanec, Sumerauer, Nikodém, Hamerle "A", Fořt, I. Novák, Volf, Paule

Rybák

Mistrovké utkání - sobota 20.10.2012 - 9. kolo

Sokolov - Bez dvou dnů měsíc čekali na bodový zisk hokejisté Baníku Sokolov. Až v sobotním zápase proti Milevsku se „černožlutí“ dočkali. Baník dokázal svého soupeře porazit 4:1 po třetinách 1:1, 1:0, 2:0.
Na zápas s Milevskem se šlo zadarmo a tak se v ochozech zimního stadionu znovu sešla na druhou ligu solidní návštěva. Baník se v zápase musel obejít stále bez Kocka, Račanského, Soukupa, Vilhelma a také brankáře Nechvátala. Trenéři tak udělali v sestavě několik změn. Do brány se letos poprvé od začátku postavil Pavel Jakubal, jenž v Milevsku působil. Jako dvojka byl připraven mladý Jan Švagr. Vedle Zmeškala v první obranné dvojici nastoupil mladík Otto Novák a na levé křídlo první útočné formace se postavil dříve obránce Ivan Říha, jenž svým výkonem první pětku oživil. Ladislav Boušek se pak vrátil do útoku k Soprovi a Vrtkovi a tento tah se v průběhu utkání vyplatil. Třetí útočná formace nastoupila ve složení T. Jakubal- Táborský – Kašpar a také na ledě byla vidět. Na lavici náhradníků pak zůstali již uzdravený Urbančok, Chaljavin a také Diviš, jenž se teprve dostává do formy po zranění, které utrpěl v prvním přípravném zápase v Klášterci.

Baník se v úvodu do soupeře pořádně zakousl a všechny tři pětky zatápěly obraně Milevsko. Jenže na začátku třetí minuty se hosté ve dvou vydali na zteč proti dvojici sokolovských obránců. Petr Król po přejetí modré čáry neváhal, vystřelil a nepříliš prudká střela skončila v síti – 0:1. Baník se vyrovnání dočkal v 9. minutě. Kuncl nabral ve vlastní třetině rychlost, prohnal se až do útočného pásma, kde se dostal do souboje s vyjetým brankářem. Následně se k puku dostal Boušek, který se prokličkoval až před bránu, ale neskóroval. Kotouč se však odrazil k Formánkovi, jehož tvrdou střelu sice Pipek vyrazil, ale na dorážku Vladislava Vrtka byl již krátký – 1:1.
Ve 12. minutě mohli jít do vedení opět hosté, ale Jakubal sólový nájezd Króla lapil. Na druhé straně nahrával zpoza brány Boušek, Sopr měl před sebou poloprázdnou bránu, ale trefil přesunujícího se gólmana. Konec první třetiny pak byl ve znamení domácích. V přesilové hře vyslal na Pipka bombu Kuncl, z dorážky mířil na prázdnou bránu Pražák, avšak netrefil. O chvíli později zůstal osamocen před brankářem Dobřemysl, ale ztroskotal na něm. Naopak paradoxně mohli po první třetině vést hosté, ale Hamerle s nájezdem na Jakubala neuspěl.

Na začátku druhé třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry 5 na 3. Baník se ale skvěle ubránil. Na další šanci se pak čekalo do 29. minuty, kdy Dobřemysla vychytal Pipek. Za nedlouho vyslal na brankáře Milevska nenápadnou střelu Kašpar a Pipek jen špičkou betonu tento pokus vykopl. K dorážce se pak dostal T. Jakubal, který ale obrovskou příležitost zahodil. Následně Baník přečkal další oslabení, ve kterém i zahrozil, když ve spolupráci s Bouškem chyběly Vrtkovi ke gólu jen centimetry. V 38. minutě byl vyloučen hostující Volf a v přesilové hře trefil Kuncl tyč. Vzápětí přisedl k Volfovi na trestnou lavici i Čunát a Sokolov tak měl také výhodu dvojnásobné přesilovky. Tu sice nevyužil, ale v pokračující početní výhodě 5 na 4 si vyjel před brankáře Ladislav Boušek a nikým neatakován měl dostatek klidu na zakončení k bližší tyči – 2:1. Baník si tak díky gólu 16 vteřin před koncem druhé třetiny odnášel do šaten nejtěsnější vedení, které ale mohlo být výraznější.

I ve třetí třetině mohl Baník, podporován hlasitým povzbuzováním domácích fandů, přidat další góly. Protože šance na to byly. Tu z kategorie obrovských měl ve 44. minutě Sopr, jenž zakončoval po souhře druhé útočné formace, ale neuspěl. Na druhé straně si Nikodém „vylámal zuby“ na Jakubalovi. Domácí brankář podržel svůj tým i v následujících chvílích, kdy se Milevsko dostalo do náporu. Baník se i nadále musel strachovat o výsledek, protože uklidňující třetí gól stále nepřicházel a to ani šanci Táborského. Až na konci 57. minuty se domácí tým dočkal. Po akci Bouška vypálil Formánek a Vladislav Vrtek nepatrnou tečí usměrnil puk za záda Pipka – 3:1. Hosté tak museli riskovat a to byla voda na mlýn domácích hokejistů. V 59. minutě se do brejku dostala druhá útočná, která postupovala na jediného obránce. V zakončení to vzal na sebe Sopr, který sice neuspěl, ale puk se k němu znovu odrazil a nakonec to byl Ladislav Boušek, který dokázal zasunout kotouč za brankovou čáru – 4:1. Poté se zápas již v poklidu dohrál.

Hosté sice působili snaživým dojmem, jejich kvalita však určitě nebyla na úrovni Tábora či Řisut. Baník předvedl kvalitnější výkon než v předchozích zápasech a především ve hře směrem dozadu byli domácí hokejisté zodpovědnější. O převaze domácího týmu hovoří i fakt, že sokolovští hráči vyslali na hostujícího brankáře 51 střel. Povedly se také změny v sestavě. Po návratu k Vrtkovi si Ladislav Boušek připsal tři kanadské body za dva góly a asistenci, Vladislav Vrtek pak také dvakrát skóroval a přihrál i na oba zbývající góly. Útočník Baníku tak má po devíti zápasech velmi pěkných 18 kanadských bodů. Gólman Jakubal sice dostal poměrně laciný gól a na začátku měl několik nejistých zákroků, ale postupem času domácí brankář působil stále přesvědčivěji, zlikvidoval několik nájezdů a především v poslední třetině své mužstvo podržel. A Pavel tak má velkou zásluhu na vítězství Baníku. Závěrem je nutno vyzdvihnout ještě jednoho hráče. A tím je devatenáctiletý odchovanec, obránce Otto Novák, jenž nastoupil v první obranné dvojici a počínal si naprosto suverénně.

Pozitivní také je, že se z různých koutů ochozů ozývá stále hlasitější povzbuzování a to i ve chvílích, kdy se týmu třeba nedaří nebo, ve chvílích kdy mužstvo podporu potřebuje, tak jako tomu bylo např. při dvojnásobném oslabení. Za podporu je nutno divákům poděkovat a za takovou – slušnou a sportovní podporu je klub velmi rád. Za toto hráči vždy s radostí poděkují hned na ledě...

Další utkání čeká na Baník již ve středu, kdy se v Děčíně předehraje 24. kolo, které se mělo původně hrát den před Silvestrem. Oba týmy se však dohodly na rozumnějším termínu a tak se zápas v Děčíně odehraje ve středu 24.10.2012 od 18.00 hodin. Doma se Baník představí až v sobotu 3.11. v zápase proti Kobře Praha.