Heršálek, Ošmyk, Havran, Liška, Hlaveš, Kakos

Mrkvička, Kellner, Nedorost, Hájek, J. Matušík, Šulcík, Pechánek, Perník, Zayml

T. Matušík

Mistrovké utkání - sobota 13.10.2012 - 7. kolo

Sokolov - V sedmém kole druhé hokejové ligy hostil Baník nováčka soutěže, celek HC Tábor. A utkání se domácím hrubě nepovedlo, když hosté si ze Sokolova odvezli poměrně jednoduché vítězství 7:2.
Baník se v utkání musel obejít bez Kocka (zraněná záda), Soukupa (nemoc), Račanský (zranění) a pouze v civilu zůstal na střídačce Sopr. Po první třetině navíc odstoupil Zmeškal a ve 28. minutě byl do konce zápasu vyloučen Kuncl. Nenastoupil ani Csamangó, jenž hrál za Karlovy Vary MHL. Naopak poprvé do hry poprvé zasáhli Otto Novák (č. 77, sokolovský odchovanec-junior, jenž působil ve Slavii a Karlových Varech), Martin Diviš (č. 21, dříve Klášterec, Uničov, Písek, Frýdek-Místek) a Valerij Chaljavin (dříve mládežnické týmy Sokolova a Karlových Varů, v sezoně 2011/2012 tři zápasy za A-tým Baníku a naposledy Orenburg-Rusko).

Úvod utkání byl velmi neurovnaný a plný nepřesností. Ve 4. minutě se ale již hosté radovali z gólu. Jakub Matušík nikým neobtěžován obkroužil bránu, využil clon svých spoluhráčů a z ideální pozice nedal Nechvátalovi šanci. Vstřelený gól Tábor velmi povzbudil a Husitů bylo plné kluziště. O chvíli později po pěkné kombinaci hostů ještě zasahoval Nechvátal, který ale v šesté minutě inkasoval z hole Ondřeje Lišky, jenž po vyhraném buly Matušíka prostřelil chumel hráčů před sebou. Domácí trenéři reagovali oddechovým časem, ale ten tentokrát sokolovské hráče neprobudil. Navíc v čase 8:02 zůstali před Nechvátal volní Matušík s Romanem Šulcíkem a druhý jmenovaný neměl problém se zakončením – 0:3.
O chvíli později se rozhodl domácí trenér Carvan vyburcovat tým změnou brankáře, ale i to se nakonec minulo účinkem. Tábor v zápase kraloval, především lépe bruslil a byl mnohem přesnější a důraznější. Ve 12. minutě přidali hosté další gól. Rozhodčí nejprve Táboru odpustil sporný zákrok v obranném pásmu a hostujícího hráče nevyloučil, aby vzápětí ujel David Nedorost a překonal Jakubala – 0:4. Poté se na druhé straně ke slovu dostali i domácí, když před se před brankáře dostal Vrtek, který byl faulován, a pískalo se trestné střílení. K němu se rozjel faulovaný hráč, ale Vrtek kličkou na bekhend Klestila nepřekonal. Do konce první třetiny se skóre již neměnilo a Tábor si odnášel do šaten nadějné vedení 4:0. Baníku se nedařilo vůbec nic, jediným pozitivem bylo, že i za takto nepříznivého stavu se domácí publikum snažilo hokejisty vyburcovat, i když z některých míst stadionu se ozýval i pískot.

Druhá třetina začala opět náporem Tábora, Jakubal se musel v bráně pořádně otáčet a domácí brankář předvedl i parádní „semafor“. Na druhé straně mohl skórovat bratr sokolovského brankáře Tomáš, ale Klestil jeho pokus špičkou vykopl. Ve 28. minutě se stadion dostal do varu. Kuncl tvrdě, ale podle pohledu z hlediště čistě, dohrál hostujícího útočníka, jenž si nárazem o plexisklo zlomil klíční kost a bohužel bude Táboru dlouhodobě chybět. Rozhodčí, jenž stál dva metry od zákroku, nakonec podlehl následkům střetu a vyloučil Kuncla na 5 minut a do konce utkání. Baník tak musel absolvovat dlouhé oslabení, ve kterém ho mohutně podporovali diváci a domácí hráči se i v početní nevýhodě dostali do několika šancí. Například se do samostatného úniku dostal i Vrtek, jenž nakonec ale nevystřelil, neboť byl zasažen hokejkou soupeře, ale k údivu všech se ve hře pokračovalo, zatímco se Vrtek svíjel na ledě bolestí. Aplaus si poté vysloužil mladý obránce Novák, jenž na brankové čáře obětavě zabránil jistému gólu. Ten ale v přesilové hře přeci jen padl, když se prosadil Vojtěch Mrkvička – 0:5.
V pokračujícím oslabení se do úniku dostal také Pražák, ale ani on v nájezdu neuspěl. Baníku pak patřil konec druhé třetiny, ale skórovat se nepovedlo ani Tomášovi Jakubalovi, jenž po pěkné kombinaci nepropasíroval puk za brankovou čáru.

Třetí třetina začala v klidnějším tempu. Tábor měl nahráno a Baník věděl, že se zápasem již toho moc neudělá. Přesto chtěli domácí hráči skórovat a potěšit tak diváky, kteří ještě neodešli, aspoň vstřelenou brankou. K ní měl blízko Kašpar, kterého přihrávkou zpoza brány našel Chaljavin, ale hostující brankář byl znovu úspěšný. Naopak se radovali znovu hosté. Nedorost tvrdě vystřelil vedle, jeho pokus se ale odrazil k Vojtěchovi Mrkvičkovi, jenž zůstal osamocený na brankovišti a překonal Jakubala – 0:6. Za chvíli pak Jakubal nádherně vychytal dvojici soupeřům, ale v 54. minutě v oslabení rozebrali hosté domácí obranu a střelou pod vyrážečku zvýšil Ondřej Liška na 0:7.
Nakonec se přeci jen dočkal i Sokolov. V 57. minutě vyhrál Vrtek buly na Romana Pražáka, jenž měl dostatek času a úspěšnou střelou zkazil Klestilovi čisté konto – 1:7. Tábor mohl přidat ještě jeden gól, ale Jakubal se tentokrát vyznamenal. A tak poslední slovo měli domácí. Kašpar ve středním pásmu v souboji posunul puk na rozjetého Chaljvanina, kterého v útoku podpořil Ivan Říha, jenž nakonec dostal přihrávku a krásnou střelou o břevno nedal táborskému brankáři šanci – 2:7. Nutno podotknout, že třetí pětka si tuto vstřelenou branku zasloužila, neboť ze sokolovských formací působila nejaktivnějším dojmem. Následně měl Baník ještě výhodu přesilové hry, ale skóre se již neměnilo.

Tábor si vysoké vítězství bezesporu zasloužil. Hosté byli lepší ve všech směrech. Bohužel Baník vítězství svému protivníkovi velmi usnadnil. Podle všeho je pohoda z úvodu sezony pryč a Baník se bude muset vrátit k poctivému hokeji, aby opět začal sbírat body. Znát je také jakékoliv oslabení sestavy. Doufejme, že se podaří výkon zlepšit již v dalším utkání, které sehraje Baník ve středu na ledě Klatov. Doma se sokolovští hokejisté představí opět v sobotu 20.10.2012 od 17.30 hodin, kdy přivítáme zatím poslední Milevsko.