Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Růžek, Baránek, Racek, Racek, Hošek, Drnec, Chládek, Šetka, Vacek

Karel Chládek

Jaromír Carvan, Miroslav Diblík

Mistrovké utkání - neděle 7.10.2012 - 6. kolo

Děčín - Na severu Čech se Baníku nedaří 3.třetiny. Stejně jako před týdnem v Jablonci, zpackali sokolovští poslední dvacetiminutovku a prohráli v Děčíně v rámci 6.kola 2.ligy ČR 6:3 po třetinách 1:1, 1:1 a 4:1.
K utkání hosté odjeli bez stále ještě zraněného Pražáka, ke kterému přibyl Kocek s poraněnými zády. Od úvodu mělo utkání náboj, hrál se rychlý útočný hokej. Baníkovci byli aktivnějším mužstvem, domácí gólman se několikrát předvedl výbornými zákroky. Na začátku páté minuty si hosté vyzkoušeli první přesilovou hru, celé dvě minuty bylo domácí mužstvo uzamčené ve svém obranném pásmu, ale gól z toho nepadl. Na začátku 8.minuty se dostali do početní výhody i domácí, sokolovští však vzorně bránili a dokonce po Zmeškalově pasu se řítil na děčínskou branku Soukup. Poradil si skvěle a poslal hosty do vedení – 0:1. V desáté minutě se domácím podařilo vyrovnat, když Zika dorazil Stezkovu střelu – 1:1. Do konce prvního dějství měli domácí, ale především hosté, několik vyložených šancí, ale oba brankáři zůstali neprůstřelní.

Obdobný průběh měla i druhá třetina s tím rozdílem, že do vedení šli domácí, když v čase 21:53 skórovali od modré, po tom co Nechvátalovi, který měl zakrytý výhled, zapadl kotouč do branky. Střelcem domácích byl v přesilovce Nikl – 2:1. Hosté se nenechali vyvést z míry a ve 28.minutě rovněž v přesilové hře vyrovnali. Střelcem branky byl Zmeškal, když po asistencích Vrtka a Bouška propálil od modré domácího gólmana – 2:2. Baník měl do konce 40.minuty několik dalších „tutovek“, tu největší v samém závěru, když jeli sami na branku Soukup s Dobřemyslem, bohužel ale neproměnili. Stav po 40.minutách zůstal tedy 2:2.

Baníkovcům bohužel ulétl začátek 3.třetiny, zbytečně se hnali dopředu s touhou rychle rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Zapomněli však dvakrát po sobě na zadní vrátka a na přelomu 42. a 43 minuty během 6 vteřin dvakrát po sobě inkasovali – 4:2. Z přemíry snahy byli poté často vylučováni za běžné přestupky. Oslabení vždy ubránili a stejně jako v 1.třetině vstřelili gól v této početní nevýhodě, když ve 49.minutě vypíchl na obranné modré domácím puk Soukup a své sólo na Lavingerovu branku bezpečně proměnil – 4:3. Hned za několik okamžiků nastřelil Vrtek tyč a zdálo se, že Baník manko z úvodu třetiny dohoní. Bohužel série vyloučených hráčů Sokolova pokračovala a v rozhodující chvíli se tím Baníkovci nemohli dostat do patřičného tlaku. Naopak v 55.minutě při hře 4 na 4 inkasovali pátý gól z hole děčínského Růžka – 5:3. V závěrečné pětiminutovce se hosté sice snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale byli opět dvakrát vyloučeni a v samém závěru dostali šestý gól.

Škoda pokažené závěrečné třetiny, za předvedený výkon by si bodovat zasloužili. Zabodovat se pokusí v domácím prostředí v sobotu 13.10., když od 17.30 hodin hostí mužstvo HC Tábor.