Šulc, Bříška, Tondr, Měrtl, Kendršt, Stehno, Mulač, Brokeš, Hájek, Peřina, Kinkor, Vašek

Kubsch, Cinibulk

Carvan, Diblík

Mistrovké utkání - čtvrtek 27.9.2012 - 4. kolo

Jablonec nad Nisou - Utkání 4.kola 2.ligy ČR TJ Jabonec n/N – HC Baník Sokolov se po dohodě obou klubů předehrávalo již ve čtvrtek 27.9. a na rozměry malém kluzišti byl k vidění vyrovnaný souboj, plný rychlých protiútoků a osobních soubojů. Domácí byli nakonec produktivnější a porazili baníkovce 6:3 po třetinách 1:0, 2:3 a 3:0.
Obě mužstva začala pěkně od podlahy a tak v samotném úvodu museli několikrát předvést své umění oba gólmani. Baník celý průběh první třetiny komplikoval vyloučeními, dvakrát se musel téměř minutu bránit dvojnásobné přesilovce. Při hře pět na pět byli hosté ale aktivnější a domácí brankář měl více práce. Ve 14. minutě se domácím přece jen podařilo využít přesilovou hru a ujali se vedení. Střelcem branky byl Mulač – 1:0. Sokolovští marně dobývali jabloneckou svatyni, do konce třetiny se jim vyrovnat nepodařilo.

Na začátku 2.třetiny jim ale stačilo odehraných 42 vteřin a bylo vyrovnáno. Po pěkné kombinaci Bouška s Vrtkem zakončoval Sopr – 1:1. Hosté se z vyrovnání ale neradovali dlouho, po chybě v obranném pásmu inkasovali ve 23.minutě druhý gól a domácí šli po brance Šulce opět do vedení – 2:1. O půl minutky později bylo ale zase vyrovnáno, domácí obranu vyšachoval znovu druhý útok, střelcem byl tentokrát Boušek po asistencích Vrtka se Soprem – 2:2. Baník byl v tu chvíli jasně lepší a měl jednu střeleckou příležitost za druhou. O čtyři minuty později, v čase 27:15, šli hosté do vedení, když využili přesilovou hru a po ose Kocek – Boušek – Dobřemysl vstřelili třetí branku – 2:3. V dalším průběhu hry měli sokolovští mnoho dalších šancí, ale vytratila se koncovka, naopak 31 vteřin před koncem třetiny inkasovali gól z kategorie smolných, když několikrát tečovaný kotouč zapadl obloukem za Nechvátalova záda. Branka byla připsána domácímu Brokešovi – 3:3.

Ve třetím dějství to bylo jak se říká kdo z koho, zdálo se, že kdo dá gól, ten vyhraje. Tak to nakonec také bylo, domácím se ve 45.minutě podařilo prolomit hostující obranu a jít opět do vedení, střelcem branky byl Hájek. Baníkovcům se vytratil klid ze své hry, začali více chybovat a to byla voda na mlýn jabloneckých. Ti v 56.minutě využili druhou přesilovku a prakticky rozhodli vítězi tohoto utkání. Hosté se sice ještě nevzdali, zkusili v závěru hru bez brankáře, ale nic z toho nevytěžili, naopak 4 vteřiny před závěrečným klaksonem potvrdil domácí vítězství Stehno – 6:4.

Sokolovští tak letos poprvé prohráli a ve středu 3.10. od 18.00 hodin se utkají na svém ledě se silným celkem HC Řisuty.