Loučka, Pozděna, Žižka, Čížek, Mašek, Dostál

Freiberg, Kalinovič, Hartman, Řepík, Jáchym, Miklovič, Škorik, Bursík, Hofmeister, Zeman, Toman, Heindl

Kubát

Mistrovké utkání - sobota 22.9.2012 - 3. kolo

Sokolov - V euforii odcházeli diváci ze sokolovského zimního stadionu. Baník totiž po téměř pěti letech dokázal v mistrovském utkání porazit HC Klášterec. Nadšení navíc umocňoval fakt, že domácí dokázali rozhodnout o svém vítězství 3:2 v poslední minutě utkání.
Domácí trenéři poslali do utkání téměř kompletní sestavu. Chyběl však útočník Roman Pražák, jenž laboruje se zraněným ramenem. Jeho místo v první útočné formaci zaujal osmnáctiletý Štěpán Csamangó a mezi zkušenými Soukupem a Dobřemyslem si počínal velmi dobře. Klášterec přivezl do Sokolova odlišnou sestavu než v předchozích sezonách, ale i tak jeho hráči předvedli, že kvalita po odchodu několika opor severočeskému týmu chybět nebude. Hosty vedl do utkání kapitán Martin Hartman, jenž loni hostoval v HC Baník Sokolov.

V úvodu byl mírně aktivnější domácí Baník, který měl také jako první výhodu přesilové hry. Sokolov sice zahrozil, ale Damaška nepřekonal. Zasahovat ale musel i Nechvátal, který vyřešil brejk Klášterce v oslabení. Velkou šanci vzápětí neproměnil Boušek a tak stav zůstával nezměněn. Následně měli výhodu přesilové hry i hosté. Ta se sice Klášterci nepovedla, ale i tak se dostali Severočeši více do hry. A i další oslabení Baník ubránil. Jenže v polovině 16. minuty zapomněla domácí obrana na rozjetého Libora Řepíka, jenž převzal přihrávku na hranici modré čáry a svůj nájezd zakončil gólem – 0:1. Vyrovnat mohl Baník v poslední minutě první třetiny, ale Dobřemysl, Csamangó a znovu Dobřemysl puk za brankovou čáru neprotlačili.

Zajímavý hokej pokračoval i ve druhé třetině. Po šancích na obou stranách, kdy ukázali své umění oba brankáři, a jednou zachraňoval Koblitz, se Baník dočkal vyrovnání. Ve 24.minutě si druhá útočná řada vypracovala tlak, od zadního mantinelu dával puk před gólmana Vrtek a Ladislav Boušek protlačil kotouč za brankovou čáru - 1:1. A o tři minuty později bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji. Baník dokázal udržet útočné pásmo. Od modré vystřelil puk „do ohně“ Martin Funk, střela klepla o hokejku hostujícího hráče a skončila v síti – 2:1. Baník se rázem dostal na koně a mohlo přijít zvýšení vedení. Velkou šanci měli Vrtek s Bouškem, ale akci překombinovali. Domácí se dostali i do dalších náznaků šancí, ale scházela finální přihrávka či hráči promeškali možnost střelby. Nebezpeční byli i hosté, ale Nechvátal znovu potvrzoval svou dobrou formu. Do varu se dostalo také publikum, a to především poté, co Hartman tvrdým zákrokem srazil Kuncla a následně za menší zákrok dostal dvě trestné minuty Sopr. Baník se ale oslabení ubránil a navíc po návratu na led měl velkou příležitost Sopr, ale nedal. Skóre se v druhé třetině již neměnilo, vášně pouze vzbudila situace, při které byli vyloučeni domácí Sopr se Soukupem a na druhé straně pouze Mašek.

Na začátku třetí třetiny Baník přežil oslabení. A vypracoval si několik velkých šancí. Postupně vedení nezvýšili Vrtek, v oslabení Soukup a poté Boušek a při hře 4 na 4 ani Sopr. Baník byl v těchto fázích zápasu jasně lepším celkem a ve vzduchu visel třetí uklidňující gól. Ten ale nepřišel ani při úniku Dobřemysla a naopak zasahovat po zaváhání Koblitze musel Nechvátal. V 54. minutě byl vyloučen Heindl, jenže vzápětí udělal útočný faul i Vrtek a hrálo se 4 na 4. Tato situace nakonec byla výhodná pro Klášterec, který prakticky z ničeho srovnal střelou Jiřího Dostála na 2:2. A vstřelená branka pořádně hosty nakopla. Navíc hodně sporně byl vyloučen Boušek a Klášterec si zahrál i přesilovku 5na3. Tu domácí i díky své obětavosti přežili a napínavý zápas pokračoval. Klášterec byl aktivnější, ale v domácí brance byl Nechvátal, jenž držel svůj celek. A v poslední minutě to přišlo. Neúnavný bojovník Sopr vyšťoural kotouč v obranném pásmu a na jediného obránce se řítila dvojice Vrtek-Boušek. Vrtek se rozhodl pro zakončení, Damašek ho sice výborně vychytal, ale Ladislav Boušek dokázal puk dorazit do brány – 3:2 a sokolovský stadion vybouchl nadšením.
Po inkasované brance si vzali hosté oddechový čas, ale po něm zahráli hned zakázané uvolnění. Jenže rozhodčí potrestal velmi přísně zákrok Soukupa a domácí se museli bránit oslabení. Navíc Klášterec přistoupil ke hře bez brankáře a měl tak výhodu dvou mužů ve hře. Baník ale dokázal ubránit i závěrečný tlak a mohl se radovat z vítězství nad Kláštercem, které naposledy zaznamenal dne 24.10.2007.

Po utkání si domácí hokejisté vysloužili obrovské ovace sokolovských diváků, na řadu přišla i děkovačka a na zimáku zavládla euforie. Baník zvítězil i ve třetím utkání nové sezony a drží se dál na třetím místě v tabulce. Klášterec naznačil svoje možnosti a určitě se s omlazeným týmem bude muset počítat. K dalšímu zápasu cestuje Sokolov ve čtvrtek (změna oproti původnímu rozpisu) a to do Jablonce.

Doma se představí sokolovští hokejisté ve středu 3.10., kdy Baník od 18.00 hodin hostí Řisuty. Pevně věříme, že fanoušci se na tento zápas dostaví ještě ve větším počtu než v dnešním utkání a všichni společně vytvoříme výbornou kulisu v zápase proti silnému protivníkovi.