Kašák, Slánský, Čermák, Babický, Fiala, Čížek

Kos, Scherzl, Hlusička, Kraus, Křepelka, Veselý, Doskočil, Krpata, Vlček, Hudíček, Záleský

Novotný, Mádl

Mistrovké utkání - středa 3.10.2012 - 5. kolo

Sokolov – Souboj třetího s druhým, to byl zápas Baníku s Řisuty. Lépe si v utkání počínali hosté, Sokolov se musí smířit s porážkou 1:4 po třetinách 0:2, 0:1, 1:1.
Trenéři Baníku se v utkání museli obejít bez zraněného Račanského a k dispozici nebyl ani Csamangó. Toho nahradil v první útočné formaci devatenáctiletý Oto Táborský a ve třetí lajně odehrál zápas již uzdravený Říha. Hosté pak k zápasu nastoupili ve velmi silné sestavě, avšak například bez produktivního Landy.

Zápas začal velmi svižně a pěkně zhurta. Ve třetí minutě trefil Dobřemysl po kombinaci celého útoku tyč a z protiútoku zakončovali také hosté, kteří vyšachovali obranu, ale skórovat nedokázali. To se jim podařilo až v čase 4:06. Ujíždějícího Hudíčka ještě dokázal Kuncl dostihnout, ale hostující hráč zpětnou přihrávkou našel volného Jakuba Krause, jenž prostřelil Nechvátala – 0:1. Baník mohl vyrovnat zanedlouho. Táborský zachytil rozehrávku soupeře, našel Dobřemysla, jehož nebezpečnou střelu ale Schwamberger vykopl. Do dobré příležitosti se v 7. minutě dostával i Vrtek, ale na přihrávku do nájezdu musel čekat a poté již neměl sokolovský útočník dostatečnou rychlost, aby v klidu zakončil.
Poté přišlo první vyloučení zápasu, kdy byl potrestán domácí Říha. V oslabení se ale do brejku dostala dvojice Vrtek – Boušek. Prvně jmenovaný akci nedokončil, neboť byl evidentně zahákován vracejícím se obráncem, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat. A toho hosté využili, když se dostali do přečíslení a Jakub Kraus zvýšil na 2:0 pro Řisuty. Druhý gól dostal hosty na koně a najednou jich bylo plné kluziště. Několikrát musel zasahovat Nechvátal, jenž svoje mužstvo v těchto chvílích podržel. Zuby si na domácím brankáři vylámal i Scherzl, jenž zůstal osamocený před bránou, ale domácí gólman výborně zasáhl. Po první třetině tak zůstával stav 0:2.

I na začátku druhé třetiny akce střídala akci. Nejprve ve velké šanci neuspěl Dobřemysl, poté Nechvátal lapil další sólový nájezd, do kterého se hráč Řisut dostal po špatném střídání domácích. Vzápětí pak Vrtek tvrdou střelou trefil tyč a na druhé straně skvělý Nechvátal rychlým přesunem v bráně zneškodnil tutovku Hlusičky. Ve 29. minutě se ale již hosté radovali. Scherzl nahrál zpoza brány Martinovi Kašákovi, který se v pozici mezi kruhy nemýlil – 0:3. Hosté působili svěžím dojmem, lépe bruslili a vedení si zasloužili. Baník se snažil o zkorigování skóre, ale několikrát při něm nestálo štěstí. Tak jako v 32. minutě, kdy pěknou kombinaci prvního útoku zakončoval Soukup, ale Schwamberger čaroval. Ve 35. minutě dokonce Soukup i skóroval, ale gól nebyl uznán pro kopnutí nohou. Střeleckou smůlu pak jen dovršil Vrtek, jenž netrefil odkrytou bránu. Po druhé třetině byl tak stav 0:3.

Do třetího dějství šel Baník s touhou o zvrat utkání, ale jeho plány narušila branka Jana Slánského, jenž střelou od modré zakončil tlak hostů – 0:4. Baník se ale také dočkal. Ve 48. minutě v útočném pásmu předal Soukup puk Vrtkovi, jenž přihrál podél modré čáry na Martina Kocka, který si vychutnal napadajícího protihráče, když se ho kličkou zbavil a prostřelil jinak výborného Schwambergera – 1:4. Na ledě se následně i přitvrdilo. Duo Jakubal-Koblitz si vzala do parády jednoho z protihráčů, který atak nečekal. Rozhodčí sice zákrok neviděl, ale vyloučil Koblitze, čímž odstartoval nervózní závěr utkání. V něm došlo k několika vyloučením, která byla někdy dosti sporná, což dostalo do varu publikum. Hosté měli i výhodu přesilové hry 5na3, ale ta zůstala nevyužita.
Rozhodčímu se ale závěr opravdu nevyvedl a rozpačité rozhodování směřovala k tomu, že se na ledě něco semele. A bylo tomu tak. Kuncl s hostujícím Veselým se tak dlouho provokovali, až domácí obránce tvrdým direktem srazil Veselého k zemi a vysloužil si trest do konce utkání. Emoce však již vládly i v hledišti a zápas se tak dohrával ve velmi napjaté atmosféře, která panovala i po skončení zápasu. To celé však již nic nezměnilo na výhře Řisut 4:1.

Baníku se utkání příliš nepovedlo, domácím to „nelepilo“ a soupeř potvrdil své kvality. Řisuty se prezentovaly výborným bruslením a hráči hostí i velmi dobře kombinovali. Baníku chybělo také střelecké štěstí. Šance si Sokolov sice vypracoval, ale pozorného Schwambergera se podařilo překonat pouze jednou.

Baník tak poprvé prohrál na domácím ledě a svůj nezdar se pokusí odčinit v neděli 7.10.2012 v Děčíně. Doma hraje Baník opět v sobotu 13.10.2012, kdy od 17.30 hodin se odehraje zápas proti nováčkovi z Tábora.