Kocman, Steiner, Topinka, Vondryska, Baxa, Vizinger, Hájek, Čuban, Pitel, Pouska, Pavlis, Maxa

Radek Mužík

Jaromír Carvan, Miroslav Diblík

mistrovké utkání - středa 17.10.2012 - 8. kolo

Klatovy - Ani pět vstřelených branek na hřišti soupeře nestačilo hokejistům Baníku k bodům, a tak si z Klatov, kde sehráli utkání v osmém kole 2.ligy ČR, přivezli pátou prohru v řadě. Po přestřelce v poslední třetině prohráli 7:5 po třetinách 2:0, 3:2 a 2:3.
K utkání neodcestovali stále zranění či nemocní Kocek, Soukup, Račanský a Vilhelm, chyběl také Kuncl, který měl stopku za dvě „okáčka“.

Úvod zápasu byl opatrný, obě mužstva se zaměřila na obranu už středního pásma a tak moc brankových situací ani na jedné straně k vidění nebylo. V šesté minutě domácí měli možnost první přesilovky, ale hosté se v pohodě ubránili. Přesto klatovské početní výhoda nakopla do zvýšené aktivity a začali stále více okupovat obranné pásmo Baníku. Na začátku 11.minuty hráli domácí přesilovku číslo dvě a tentokrát nezaváhali – 1:0. První branku utkání vstřelil Kocman. O minutu později už to bylo 2:0, když ztečovaná Vizingerova střela skončila za Nechvátalovými zády. Baník měl v závěru 1.třetiny také několik příležitostí skórovat, domácí brankář byl však vždy na místě.

Do druhého dějství vstoupili hosté aktivně, ale bohužel hned první návštěva domácích v obranném pásmu Sokolova znamenala zvýšení náskoku na 3:0, když napotřetí dorážel puk do branky Pavlis. V čase 24:15 dostal ve středním pásmu přihrávku od Pražáka Dobřemysl, projel všechny, kteří mu stáli v cestě a z úhlu prostřelil domácího gólmana Pravdu – 3:1. Baníkovci se ale neradovali z prvního úspěchu dlouho, za 34.vteřin domácí opět skórovali a Steiner zvýšil na 4:1. Plusem hostů bylo ovšem, že je tento vývoj nedeprimoval a zle zatápěli domácím pod kotlem. Z náporu, který vyvinuli po čtvrté obdržené brance, nakonec vytěžili druhý gól, jehož autorem byl Kašpar po asistencích Táborského a Nováka. Dlouhé minuty poté hráči Baníku tlačili svého soupeře do defenzivy, třetí zásah byl na spadnutí, ale koncovka je v poslední době pro Baníkovce veliký problém. Namísto toho jim v přesilovce odjel domácí Pavlis a zvýšil na 5:2. Takový byl i stav po 40.minutách.

Sokolovští hráči sami si uvědomují, že nejsou v takové formě, jako v úvodu soutěže, přitíženo mají i neustálými zraněními nebo nemocemi. Dobré ale je, že bojují. Přestože domácí ve 44.minutě využili druhou přesilovku a zvýšili stav utkání na 6:2, nezabalili to a hned za minutu vyhrál buly a vstřelil třetí branku hostů – 6:3. Na konci 48.minuty se prosadili v útočném pásmu mladíci, po asistencích Říhy a Táborského skóroval T.Jakubal a bylo zaděláno ještě na drama – 6:4. Hosté měli několik dalších šancí, Vrtek, Boušek ani Dobřemysl však neproměnili. Naopak domácí využili další přesilovku Kocmanem a bylo rozhodnuto – 7:4. Zbylé minuty do závěrečné sirény se sice hosté ještě snažili o možnost zkorigovat či dohonit, ale gól se jim podařilo vstřelit až v poslední minutě utkání, když od modré po asistenci Kašpara skóroval Říha – 7:5.

Doufejme, že bojovnost Baníkovcům zůstane, naopak se zbaví upracovanosti, zbytečných chyb a špatné koncovky. To vše mohou dokázat v sobotu 20.října, když od 17.30 hodin hostí na vlastním kluzišti tým HC Milevsko 2012.