Oliverius, Zika, Filipovský, Růžek, Baránek, Ticháček, Hošek, Chládek, Šetka, Drnec, Kopas

Karel Chládek

Jaromír Carvan, Miroslav Diblík

Mistrovké utkání - středa 24.10.2012 - 24. kolo

Děčín - Oba kluby se domluvily, že předehrají vánoční 24.kolo 2.ligy ČR a tak na sebe opět po dvou týdnech narazily na děčínském ledě. A téměř s totožným scénářem. Baník třikrát vedl, ale nakonec odjel s prázdnou po prohře 5:3 a třetinách 0:1,1:1 a 4:1.
Na začátku utkání se mužstva trochu oťukávala a tak první střela na branku byla k vidění až na konci 2.minuty, poté se dostaly do prvních střeleckých možností oba celky, nejprve to zkoušel domácí Baránek a hned po něm na druhé straně sokolovský Sopr. Hosté byli aktivnější a měli převahu, na druhé straně se při návštěvě jejich obranného pásma dobře zorientoval domácí Zika a nastřelili tyč Jakubalovy svatyně. Jeho protějšek Lavinger měl ale více práce a držel domácí nad vodou. Už to vypadalo, že první třetina skončí bez branek, ale opak byl pravdou. V čase 19.19 převzal ve středním pásmu Pražák Novákovu přihrávku a přízemní střelou poslal puk za bezmocného brankáře domácích – 0:1. Hostům se tak odcházelo do šaten příjemněji.

Diváci se ještě ani nestačili usadit v hledišti po přestávce a bylo vyrovnáno. V čase 21:24 vstřelil první gól domácích Růžek – 1:1. Sokolovští ale s nerozhodným stavem nesouhlasili a hned po vhazování ve středovém kruhu zatlačili děčínské do obranného pásma. Diviš perfektně našel od mantinelu v mezikruží Kašpara a ten dělovkou poslal hosty opět do vedení – 1:2. V polovině utkání zamkli baníkovci domácí hráče v jejich pásmu na dlouhé minuty, ale víc než na jednobrankový náskok nedosáhli, brankář Lavinger mnohdy i se štěstím všechny jeho akce zlikvidoval. V závěru druhé dvacetiminutovky se ve vlastním oslabení mohl prosadit domácí kapitán Filipovský, ale s jeho střelou si Jakubal dokázal poradit.

Hráči Sokolova si o přestávce s trenéry připomněli zpackanou poslední třetinu z před dvou týdnů s cílem, že se tak již nestane. Jenomže! Ve 43.minutě děčínští opět srovnali krok, když dokázali využít přesilovou hru a Stezka vyrovnal – 2:2. O necelou minutu později byl ale faulován při gólové šanci útočník hostů Pražák a rozhodčí nařídil trestné střílení. Zkušený kanonýr jej sám s přehledem proměnil a strhl vedení opět na stranu svého celku – 2:3. I domácí ale dokázali rychle zareagovat a po necelé minutě Hošek přízemní střelou vyrovnal – 3:3. Poté se několika nepřesnými výroky do hry vložili rozhodčí, když neodpískali několik nedovolených zákroků na hostující hráče. Kapitán sokolovských Dobřemysl za protesty dostal 5+ do konce utkání a během tohoto oslabení byl ještě vyloučen Formánek. Domácí měli tak obrovskou šanci na obrat v utkání. Hosté se ale ve třech ubránili a zdálo se, že tuto kritickou chvilku přežijí bez újmy. Domácí se ale v samém závěru dlouhé přesilovky prosadili, když Jakubala překonal zkušený střelec Zika – 4:3. Sokolov se ale nevzdával, prakticky všechny své síly vrhl do útoku a jen díky Lavingerovi drželi děčínští těsné vedení. Na konci 19.minuty se hosté rozhodli pro hru bez brankáře, celou minutu byli v obranném pásmu domácích, ale ti i s trochou štěstí odolávali. Dvě vteřiny před koncem řádné hrací doby se pak podařilo puk ze třetiny vyhodit a Oliverius pečetil vítězství domácích gólem do prázdné branky – 5:3.

V sobotu 27.10. zajíždějí sokolovští do Bíliny, kde se od 17.30 hodin střetnou s domácím týmem HC Draci Bílina.