Petrmichl, Niko, Klement, Červený, Zeman, Abrahám, Hloušek

Šulc, Kedršt, Tondr, Kadeřábek, Štastný, Stehno, Mulač, Brokeš, Hájek, Peřina, Krátký, Vašek

Kubscg

Mistrovké utkání - sobota 10.11.2012 - 13. kolo

Sokolov - Ve 13. kole druhé hokejové ligy nastoupil Baník proti tradičnímu soupeři z Jablonce. Ačkoliv měl Sokolov v utkání převahu a více šancí, větší počet bodů si odvezli hosté za vítězství 3:2 v prodloužení.
Do zápasu poslali trenéři stejnou sestavu jako v minulém zápase v Klášterci. K dispozici není již Tvrdek, který byl v Sokolově jen na dočasném angažmá a v současné době již nastupuje v Anglii. Nenastoupili ještě Formánek a Račanský. K dispozici nebyl ani Pavel Jakubal, který podle všeho ukončil svou aktivní kariéru.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a obě mužstva se dostala do náznaků šancí. Větší vzruch však přineslo první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedl hostující Klement, ale byl to právě Jablonec, který z toho mohl těžit. Po střele domácích se kotouč odrazil tak nešťastně, že se do sóla dostal Kedršt, ale ten vyhořel na Nechvátalovi. Z protiútoku se pak po krásném pasu Pražáka dostal do samostatného nájezdu Soukup, ale také neuspěl. Následně měl více ze hry domácí Baník, který se také dostával do šancí. V 9. minutě našel Soukup přesnou přihrávkou Pražáka, jenž ale netrefil odkrytou bránu. O chvíli později již ale Sokolov uspěl. Dobřemysl vyvezl puk z rohu, nabil Bouškovi, jehož střelu Nedvídek zkrotil, ale Jan Soukup dopíchl kotouč za brankovou čáru – 1:0. Náskok mohli navýšit Vrtek a Boušek, ale své šance neproměnili. A tak přišel trest. V 15. minutě Baník zachyboval v defenzivě při rozehrávce, přišel „námaz“ Janu Kadeřábkovi, který svůj sólový nájezd proměnil - 1:1. Stejným poměrem skončila první třetina , ačkoliv domácí na Nedvídka vyslali ještě několik střel.

I ve druhé třetině měl Baník více příležitostí. Ve 25. minutě v situaci 2 na 1 počkal Pražák na Soukupa, jehož střelu ale Nedvídek vykryl. O chvíli později se do velké šance dostali i hosté, když další velkou chybu domácích mohl potrestat Stehno, naštěstí Nechvátal sólo chytil a udržel puk ještě před brankovou čárou. Poté se Baník dostal do tlaku, ale další gól nepřicházel. Ve 32. minutě našel Kuncl povedenou přihrávkou Bouška, který ale v tísni netrefil bránu. V přesilové hře se pak tlak domácích ještě více vystupňoval. Kocek odstřeloval bránu Jablonce od modré čáry, vzápětí Dobřemysl vyzval ke skórování Pražáka, ale ten minul. Naopak mohl opět přijít trest, když domácí hráči zapomněli na Kedršta, jenž naskočil z trestné lavice, ale Nechvátal znovu sólový nájezd chytil. Ve druhé třetině měl velkou příležitost ještě Sopr, ale při střele byl krosčekován a kotouč do brány neumístil. Přesilovou hru Baník ale nevyužil a tak se do kabin i po druhé třetině odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve třetí třetině hrála obě mužstva směrem dozadu opatrněji, ale na kluzišti se také přiostřilo. Obě mužstva si ale byla vědoma, že inkasovaný gól by mohl být rozhodující, i proto se na šance čekalo poměrně dlouho. Ve 49. minutě ale sokolovský stadion vybuchl nadšením. Po ose Dobřemysl-Soukup doputoval puk k Honzovi Zmeškalovi, který dělovkou od modré čáry poslal Baník do vedení – 2:1. Jenže přesilovou hru bleskově využil i Jablonec. Po prohraném buly a střele od modré čáry zůstala před Nechvátalem dvojice hostujících hráčů a Tomáš Šťastný dorazil kotouč do brány – 2:2. V závěru sice Baník vyslal na Nedvídka ještě několik střel, ale ten všechny pokusy chytil a muselo se tedy prodlužovat.

I v prodlužení měli více ze hry domácí, ale v poslední minutě prodloužení vyslal Jan Šulc z pravé strany na bránu nenápadný pokus, který ale skončil k překvapení všech v síti a Jablonec tak mohl slavit výhru 3:2 v prodloužení. Prohra Baníku je nešťastná. Domácí hráči měli více ze hry, bohužel se Sokolov nevyvaroval individuálním chybám. Některé dokázal Nechvátal ještě zachránit, nakonec však rozhodla šťastná střela v prodloužení. V dalším kole hraje Baník ve středu ve Slaném proti Řisutům, doma nastoupí Sokolov opět v sobotu od 17.30 hodin proti Děčínu.