HC Tábor
Vyloučení - 2 min.: 5:10, 10 min. (OT): 0:1, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Heršálek (TAB) - TS, Koblitz (SOK) - 10+OK za nesp. chování
Počet diváků: 700
  • 02:58 Nedorost (Heršálek)
  • 10:44 Pražák (Vrtek)
  • 12:38 Vrtek (Švec)
  • 27:15 Kolomý (Matušík)
  • 35:31 Černý (Nedorost, Mrkvička)
  • 43:45 Pražák (Vrtek, Soukup)
  • 47:55 Pražák (Zmeškal)
  • 53:10 Mrkvička (Černý)
  • 60:55 Vrtek
Milevsko - Klatovy 4:2
Děčín - Bílina 3:7
Řisuty - Kobra Praha 6:5 PP
Jablonec - Klášterec n/O 5:6 PP
Soupiska HC Tábor

Panec (Klestil)

Heršálek, Harvan, Hlaveš, Hájek, Kratochvíl, Černý, Hošek

Mrkvička, Šulčík, Nedorost, Matušík, Seidl, Liška, Kolomý, Perník, Pechánek, Kellner

Trenér:

Tomáš Matušík

Trenéři:

Miroslav Diblík, Jaromír Carvan

Mistrovké utkání - sobota 24.11.2012 - 16. kolo

Tábor - Na jihu Čech předvedli sokolovští hokejisté dobrý výkon a na ledě táborských Kohoutů, kde se boduje jen velmi těžce, zaslouženě vyhráli 4 : 5 po prodloužení a třetinách 1:2, 2:0 a 1:2 (0:1).
Domácí nechtěli ani tentokrát nic nechat náhodě a do hostujícího mužstva se pustili s ohromnou vervou. Nejprve si oba gólmani osahali puk, poté domácí vyvinuli solidní ofenzivní tlak a v čase 2:58 otevřeli skóre utkání, když jejich první branku vstřelil Nedorost po Heršálkově asistenci 1:0. Baníkovci se ale rychle oklepali a začali vystrkovat růžky, v útočném pojetí za domácími nijak nezaostávali. Od 10.minuty převzali iniciativu a v čase 10:44 se radovali z vyrovnávacího gólu, když ve vlastním oslabení vybojoval v táborském pásmu kotouč Vrtek a před brankou našel neomylného Pražáka – 1:1. Sokolovští výborným atakováním domácích už při rozehrávce v jim způsobovali nemalé potíže a v čase 12:38 udeřili podruhé. Opět byla na počátku dobrá práce v útočném pásmu, když hosté domácím odebrali puk a Švec našel Vrtka, který se v nájezdu ze strany nemýlil a v pohodě zavěsil – 1:2. Domácí v těchto chvílích působili jako opaření, hosté měli několik dalších vyložených šancí. Největší měli v úplném závěru, když v čase19:16 bylo za faul na pronikajícího Soukupa nařízeno trestné střílení proti domácímu mužstvu. Sám faulovaný však bohužel tuto možnost nevyužil, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:2 pro sokolovské.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli domácí jako uragán s cílem obrátit stav utkání ve svůj prospěch. Baníkovci dobrou obrannou hrou v klidu tlaku soupeř odolávali, život si však komplikovali častými vyloučeními. V čase 27:15 se táborským Kohoutům podařilo vyrovnat, když využili Kolomým přesilovku 5 na 3. Hosté měli ve 30.minutě také příležitost početní převahy, ale nezužitkovali jí. Naopak domácí se s jednou z dalších svých přesilovek popasovali velmi dobře a Černý je poslal opět do vedení – 3:2. V závěru třetiny hráli přesilovku opět hosté, ale Ti ji nevyužili.

Třetí dějství přineslo opět zápletku, pro hosty ale příjemnou. Jednak hráli velmi dobře a začalo jim to střílet. V úvodu třetiny ještě své šance nevyužili, ale v čase 43:45 po kombinaci Vrtka se Soukupem vyrovnal Pražákna 3:3. V čase 47:55 předložil v přesilovce ukázkový pas výše jmenovanému střelci Zmeškal a „Praži“ nekompromisní bombou zápěstím dovršil hattrick – 3:4. Domácí vyvinuli poté velké úsilí o vyrovnání, sokolovští bránili svůj jednogólový náskok celkem v pohodě, navíc se vydávali na rychlé protiútoky. Hokej je ale hra chyb a bohužel hosté se ve svém pásmu v 54.minutě jedné dopustili, za domácí nekompromisně trestal Mrkvička – 4:4. V závěru základní hrací doby se už nic významného nestalo a tak se šlo do prodloužení.

Proti vyčkávání na nájezdy byl ale hostující Vrtek, který hned v úvodu prodloužení odebral domácím puk a střelou z mezikruží rozhodl o vítězství Sokolova. Další mistrovské utkání sehrají sokolovští na svém ledě a to ve středu 28.11. od 18.00 hodin. Soupeřem jim bude mužstvo ze špice tabulky HC Klatovy.