Kvapil, Škvor, Kečkeš, Šimek, Šafář, Adam, Bahounek

Zadražil, Vrána L. "C", Vachutka, Bezúch, Beránek, Hroch, Gríger, Csamangó, Rubeš, Osmík, Krliš

Tomáš Mariška, Milan Čejka

4. přípravný zápas: Baník - K. Vary (MHL) 2:4

S o k o l o v – K dalšímu přípravnému utkání proti sobě nastoupili hráči Baníku a junioři karlovarské Energie, pro které byl tento souboj generálkou na úterní začátek MHL. V zápase, který se hrál spíše v tréninkovém tempu, byli úspěšnější hosté. Karlovy Vary zvítězily 2:4 po třetinách 2:3, 0:1, 0:0.

Baník ve čtvrtek nastoupil v nekompletní sestavě, již bez Petra Štracha, jenž vzhledem k pracovnímu vytížení bude nastupovat za Klášterec. Naopak se v sestavě objevil Petr Kukla. Ten ale jen doplňoval počet útočníku. Příležitost tak dostali především mladší hráči, kteří se svým protivníkem dobře znali. Pro Energii byl zápas posledním před začátkem MHL a tomu také odpovídala hry. Souboje se příliš nedohrávali, aby se zabránilo zraněním, které by neprospělo ani jednomu z týmů.

Bezgólový stav netrval dlouho. Již ve druhé minutě vyslal na Švagra tvrdou střelu karlovarský Csamangó a Daniel Hroch byl při dorážce úspěšný – 0:1. Vyrovnání však přišlo brzy, kdy Baník využil první přesilovou hru. Od modré vypálil Kukla a Vojtěch Šik na brankovišti zakončoval do prázdné brány – 1:1. V 9. minutě se prezentoval dravým průnikem nám známý Štěpán Csamangó a byl blízko gólu, ale puk poskakující na brankové čáře nakonec obránci odpálili. Naopak na druhé straně gól padl. Na levém křídle našlápl bývalý varský junior Tomáš Sýkora a pěknou střelou propálil Honzíka – 2:1. To však v první třetině nebylo ještě zdaleka vše. V 15. minutě hráli hosté přesilovou hru, kterou využili, když se střelou od modré prosadil Juraj Bezúch. Na konci 19. minuty se skóre měnilo znovu. Karlovy Vary hráli přesilovku 5 na 3, tu sehráli velmi dobře a na konci pěkné kombinace byl Tomáš Kvapil – 2:3. Do šaten se tak odcházelo za těsného vedení hostí.

Druhá třetina již nebyla tak atraktivní. Více ze hry měli karlovarští, kteří také nastřelili břevno Švagrovy brány. Ve 31. minutě navíc dostal spoustu času Jan Škvor, který si od modré sjel až před bránu a bekhendem překonal Švagra počtvrté – 2:4. Odpovědět vzápětí mohl Kašpar, který se dostal do sólového nájezdu, ale nedal.

Třetí třetina příliš vzruchu nepřinesla. Oba týmy si sice vypracovaly náznaky šancí, ale skóre se již neměnilo. Vítězství si tak na své konto připsali junioři karlovarské juniorky.

Baník nastoupil s velkým počtem hráčů, kteří věkem spadají do juniorské kategorie. Na hře je stále znát ještě nesehranost. V dalších zápasech by se však již měla postupně krystalizovat sestava, která bude nastupovat v druhé lize.

Další utkání sehraje Baník již tuto sobotu v Mariánských Lázních. Soupeřem bude švýcarský tým EHC Burgdorf. Utkání začíná v 16.30 hodin.

Na sokolovském zimním stadionu se hokejisté představí v úterý 3.9.2013, kdy od 18.00 hodin hostíme Klatovy.