Mrázek, Herr, Martinec, Blumentritt, Petráček, Hucl

Pouska, Maxa "C", Němec, Topinka, Vizinger, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska

Mužík

Mistrovké utkání - středa 28.11.2012 - 17. kolo

Sokolov - Popáté z posledních šesti zápasů podstoupil Baník prodloužení. V utkání s Klatovy nakonec zvítězil domácí Sokolov gólem Miroslava Kuncla z 62.minuty.
Před utkáním všichni přítomní uctili památku pana Karla Neče, dlouholetého vedoucího mládežnických mužstev a vedoucího boxu časomíry.

Do samotného zápasu vstoupili domácí aktivně. Již po třiceti sekundách se po pěkné přihrávce Zmeškala dostal do nájezdu Pražák, ale gólmana Pravdu nepřekonal. Do sóla se zanedlouho dostal také Dobřemysl, ale ani on neuspěl, stejně jako Pražák při dorážce. Hosté se do první vážnější příležitosti dostali v 7. minutě a hned vstřelil gól, ten však nemohl platit, neboť při střele Topinky atakoval další klatovský hráč Nechvátala v brankovišti. Následně se také poprvé vylučovalo. Baník svou početní výhodu nevyužil a navíc přišlo vyloučení Kuncla a přesilová hra také pro Klatovy. Baník se v oslabení bránil velmi dobře, téměř minutu a půl svého protivníka prakticky k ničemu nepustil, jenže zničehonic přišla střela od modré, kterou Nechvátal vyrazil a zkušený Jiří Maxa uklidil puk do brány – 0:1. Vyrovnat mohl za chvíli Táborský, který pohotově trefil odražený kotouč, ale Pravda byl i tentokrát pozorný. Do kabin se tak po první třetině odcházelo za těsného vedení hostů, kteří si vypracovali ještě jednu velkou šanci, avšak Čuban před bránou promáchl. Celkově se však v první třetině nehrál příliš pohledný hokej, když zápasu chybělo větší tempo a bojovnost.

Druhá třetina již byla pro diváky o něco zajímavější. Zpočátku byl sice obraz hry podobný jako v prvním dějství, ale postupem času týmy začaly lépe bruslit a na ledě přibylo také soubojů. Ve 24. minutě zachyboval Kuncl, naštěstí Topinka netrefil bránu. Následně hráli domácí dvakrát v šesti a darovali tak soupeři dvě přesilové hry. Ty Klatovy nevyužily, navíc ve vlastním oslabení ujel Pražák, byl evidentně faulován a rozhodčímu nezbylo nic jiného než odpískat trestné střílení. K němu se Roman Pražák rozjel pomalu, nic neuspěchal a s přehledem překonal Pravdu – 1:1. A střelecká chuť pravého křídla prvního útoku pokračovala. Na konci 31. minuty totiž Vrtek vyhrál buly, zadovkou našel Romana Pražáka, jenž pohotovou střelou poslal Baníku do vedení – 2:1. A o několik vteřin později měl Pražák na hokejce hattrick, když ho ke skórování vyzval Soukup, jenže tentokrát sokolovský střelec na Pravdu nevyzrál.

Po druhé třetině tak těsně vedl Baník. Začátek třetí třetiny patřil hostům, kteří využili menší aktivity Sokolova. Ve 43. minutě se vyznamenal Nechvátal, jenž vychytal Vizingera. O pět minut později pak sokolovského gólmana nepřekonal v nájezdu Hobl. Po zaváhání Nováka pak neuspěl ani Vizinger, který ve formaci s Hoblem a Pouskou dělal sokolovské obraně velké problémy. V 50. minutě se ale hosté již dočkali. Na trestné lavici byl Kuncl, když brankář Pravda rychle a přesně rozehrál na Čubana, jenž našel Romana Vondrysku, který pěknou kombinaci zakončil – 2:2. Vrátit vedení mohl Baníku Kašpar, jenž se dostal do sólového nájezdu, ale jeho střela jen těsně minula růžek klatovské brány. Na druhé straně měl napilno Nechvátal, jenž několikrát zachránil domácí tým od inkasovaného gólu. Blíže k vítězství měl nakonec Baník, který se v posledních dvou minutách dostal do několika obrovských šancí. Nejprve své sólo neproměnil Jakubal, vzápětí stejně dopadl i Soukup a neuspěl ani Pražák, který zůstal před bránou osamocen v poslední minutě základní hrací doby. A protože gólem neskončila ani poslední akce domácích, šlo se do prodloužení.

V něm nejprve zahrozil hostující Mrázek, aby vzápětí Hucl podrazil Vrtka a šel pykat na trestnou lavici. V přesilové hře se puk dostal k Miroslavovi Kunclovi, jenž parádní bombou nedal Pravdovi šanci a sokolovský obránce tak rozhodl o bonusovém bodu pro Sokolov. Baník tak podruhé za sebou mohl slavit vítězství v prodloužení.

Přesto se Sokolov v pořadí druholigové skupiny propadl na deváté místo. Tabulka je však velmi vyrovnaná a snad se podaří bodový zisk rozšířit i v dalším zápase, kdy Baníku zajíždí na led posledního Milevska. Doma hraje Sokolov opět příští středu, kdy soupeřem bude rival HC Draci Bílina.