Peřina, Šulc, Bříška, Tondr, Vařecha, Liška, Stehno, Mulač, Kedršt, Vašek, Hájek, Mrkvička, Lacek

Kubsch

Kurfürst, Diblík

Mistrovké utkání - sobota 15.12.2012 - 22. kolo

Jablonec nad Nisou - Sokolovští hokejisté opět nepotvrdili tříbodový zisk z domácího utkání s Kláštercem a na ledě soupeře, tentokráte týmu HC Vlci Jablonec n/N, prohráli 4:1 po třetinách 3:1, 1:0 a 0:0.
Do zápasu vstoupili baníkovci aktivně a zatlačili v prvních minutách své protivníky do defenzivy. Všechny jejich pokusy o úspěšné zakončení však končily v rukavicích nebo na těle skvěle chytajícího domácího brankáře Nedvídka. Hosté tak trochu již „folklórně“ po výborném úvodu vyrobili hrubku ve středním pásmu a na Nechvátala se v samostatném nájezdu řítil sám Tondr. Se svým nájezdem si poradil a poslal domácí v čase 7:43 do vedení – 1:0. Hosté opět útočili, dostali se do dalších solidních „palebných“ pozicí, ale neproměnili je, naopak domácí při další návštěvě obranného pásma sokolovských využili zmatku před Nechvátalovou svatyní a Petrmichlova střela pronikla shlukem nohou až do sítě – 2:0. Baníkovci se ale nepoložili a v čase 13:44 sehráli výborně signál při přesilové hře, na jehož konci byl po asistencích Kuncla a Soukupa kanonýr Pražák – 2:1. Hned po vhazování se domácí dostali opět do pásma Baníku a za 13 vteřin střelou od modré zvýšil Liška opět na rozdíl dvou branek – 3:1. Tak skončila i první dvacetiminutovka.

Do druhého dějství vstoupily oba celky útočně naladěny, hned v úvodu řešili oba brankáři několik těžkých střeleckých situací. Štěstí ale měli na svých hokejkách domácí hráči, kterým se podařilo v čase 22:22 vstřelit čtvrtý gól, jehož autorem byl Kedršt – 4:1. Ve 25.minutě měli domácí výhodu čtyřminutové přesilové hry, která se po dalším vyloučení sokolovského hráče proměnila ve dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Hosté se však ubránili a od poloviny utkání byli aktivnějším týmem, ovšem se žalostnou koncovkou. V podstatě to byl souboj sokolovských útočníků s vynikajícím Nedvídkem v brance domácích. Po čtyřiceti minutách tak na světelném ukazateli svítil stav 4:1 pro domácí.

Velmi podobný průběh měla hra i ve třetí třetině, hosté se marně snažili překonat domácího brankáře, domácí zahrozili několika rychlými výpady. Žádná branka však již nepadla a tak Baník ze severu Čech nepřivezl žádný bod. Domácí brankář se 46 úspěšnými zákroky nepřipustil žádné drama, hosté na koncovce, hlavně na klidu v jejím provedení, budou muset řádně zapracovat.

Další mistrovské utkání sehrají sokolovští na svém ledě a to ve středu 19.12. od 18.00 hodin. Soupeřem jim bude mužstvo HC Řisuty.

Partnerem tohoto utkání je restaurace a herna „Na Slovance“ – pan Roman Galeja.