Kabeláč, Štrach, Pelc, V. Polák, Malovický, Motejlek, Fedorov, Brožovský

T. Přeučil, Urban "C", Mackal, Švácha, Myšík, Hrdlička, P. Novák, Šrámek, Skvortsov, Jirkovský, Bezpalec, Smolík

Kanis

Mistrovké utkání - středa 5.12.2012 - 19. kolo

Sokolov - Druhou polovinu základní části druhé hokejové ligy zahájil Baník doma proti Bílině. A Sokolov dokázal v zápase bodovat naplno, když o výsledku rozhodl až dramatický závěr.
Domácí Baník nastoupil stále ještě bez Sopra a Račanského. Nehráli ani karlovarští junioři Švec s Táborským a ve třetí obraně nahradil Koblitze Funk. V útoku pak dostali šanci Závorka s Chaljavinem. Hostům, které vedl bývalý trenér Baníku Kanis, chybělo také několik hráčů včetně matadora Machuldy.

Po úvodním oťukávání měly obě mužstva výhodu přesilových her, ty ale zůstaly nevyužity. Na první větší šanci se čekalo do 11. minuty, kdy Soukup parádně našel před odkrytou bránou Dobřemysla, ale brankář Brzobohatý předvedl fantastický zákrok a zabránil téměř jistému gólu. V 15. minutě však již bílinský brankář inkasoval. Závorka dobře napadal rozehrávku, puku se chopil Ladislav Boušek, který si vyjel před bránu od zadního mantinelu a překonal Brzobohatého – 1:0. V první třetině přidal Baník ještě jeden gól. Chaljavin dokázal v útočném pásmu udržet kotouč na své hokejce, následně přišla střela Funka od modré čáry, kterou Brzobohatý vyrazil k volnému Ivanovi Říhovi a ten neměl problém trefit prázdnou bránu – 2:0. Baník si tak do šaten odnášel zasloužené dvoubrankové vedení.

Jenže do druhé třetiny vstoupili domácí velmi vlažně. Hned po půl minutě vyslal Kabeláč na Nechvátala nenápadnou střelu, která skončila na tyči. K dorážce se ale dostal David Myšík a zavěsil – 2:1. Ve 25. minutě hrál Baník v šesti (jak je bohužel poslední dobou již pravidlem) a Bílině tak byla darována přesilovka. A ta byla využita. Tečovaná střela Petra Štracha skončila až v síti – 2:2. To ale nebylo ze strany Bíliny vše. Baník prakticky po přerušení dvakrát zbytečně fauloval a hosté měli výhodu dvojnásobné přesilové hry. A Bílina tuto přesilovku ukázkově využila. Po parádní souhře celé pětky skóroval do odkryté brány Tomáš Urban – 2:3. Naštěstí vedení hostů netrvalo dlouho. V přesilové hře se kolem mantinelu prosadil Dobřemysl, který našel před bránou volného Romana Pražáka, jenž pohotovou střelou překonal Brzobohatého – 3:3. O chvíli později hráli domácí další přesilovku. V ní Pražák nezištnou přihrávkou ideálně našel najetého Kocka, jehož střelu Brzobohatý se štěstím lapil. Na druhé straně se předvedl také domácí brankář Nechvátal, jenž vychytal soupeře v sólovém nájezdu. Strhnout vedení na stranu Sokolova mohl Vrtek, ale v poslední minutě druhé třetiny se v nadějné pozici do zakončení nakonec nedostal.

Rozhodnutí tedy měla přinést třetí třetina. Na jejím začátku se Baník ubránil při vyloučení Formánka a vzápětí i dalšímu oslabení, když Sokolov obdržel opět další trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ve 48. minutě byl vyloučen hostující Štrach a první pětka domácích rozpoutala před Brzobohatým doslova peklo. Skvělou práci odvedl na brankovišti Soukup, který byl několikrát po sobě nevybíravě atakován, ale útočník Baníku udržel nervy na uzdě a nakonec se dostal do dvou šancí. První střela Soukupa mířila do tyče, druhá pak do Brzobohatého. Dvě šance měl i Kocek, avšak hosté nakonec oslabení přečkali. V tlaku se domácí ale gólu přeci jen dočkali. Boušek zachytil rozehrávku Bíliny, Vrtek vzápětí přikopl puk Romanovi Kašparovi, který poslal Baník do vedení – 4:3. Hosté ale byli také nebezpeční. V 53. minutě předvedl důležitý zákrok Nechvátal, který pokryl nebezpečný pokus Urbana. Hosté však přeci jen vyrovnali. Baník měl nejprve před bránou několik velkých šancí, jenže zapomněl na zadní vrátka a do sólového nájezdu se dostal Urban. Avšak hostující hráč nejenže netrefil vůbec bránu, ale střela skončila až v ochranné síti. Vhazovalo se tak ve středním pásmu a Tomáš Urban si hned spravil chuť, když po přejetí modré čáry vypálil na hlavu Nechvátala a puk skončil v bráně – 4:4. Zápas tak pomalu směřoval do dalšího prodloužení. Jenže v šesti hráli také hosté a Baník tak měl výhodu přesilové hry. V ní se před bránu znovu neohroženě postavil Soukup, který sice inkasoval několik úderů, ale nakonec se díky své trpělivosti domácí útočník dočkal. Po ostřelování Brzobohatého vypálil od modré Kocek a Jan Soukup dorazil puk za záda Brzobohatého – 5:4. Jenže drama pokračovalo. V předposlední minutě byl vyloučen Pražák, hosté tak hráli další přesilovku a navíc odvolali svého brankáře. V šesti se Bílina vydala na zteč, ale Nechvátal odolával. V poslední minutě navíc vyhrál Vrtek buly na Jana Zmeškala, který ihned z rohu na úrovni brankové čáry vypálil přes celé kluziště a puk si to namířil do brány – 6:4. Po tomto gólu již hosté rezignovali a Baník tak mohl slavit důležité vítězství 6:4.

Výhru si Sokolov zasloužil. Byl aktivnějším týmem. Sice se domácí dopustili několika chyb, ale tentokrát rozhodla větší touha po vítězství a také důraz před hostující bránou, který v předešlých utkáních někdy chyběl. Vítězstvím se Baník dostal na sedmou příčku, kdy na pátou pozici ztrácí pouze bod.

A právě s pátou Kobrou Prahou se Baník utká v další kole. Utkání se hraje v Praze v sobotu 8.12. od 18.00 hodin. Doma hraje Sokolov opět další středu 12.12., kdy v derby od 18.00 hodin přivítáme Klášterec.