Król, Homolka, Hamerle, Radosta, Sumerauer, Kořánek, Fořt, Nikodém, Volf

Rybák

Diblík, Carvan

Mistrovké utkání - sobota 01.12.2012 - 18. kolo

Milevsko – Podruhé za sebou cestovali sokolovští hokejisté na jih Čech, tentokráte do Milevska. Co se týká střelecké aktivity, nesehráli špatné utkání, co se týká produktivity, dopadli mizerně. Ze 44 střel na branku dali pouze jediný gól a výsledkem je prohra 4:1 po třetinách 0:0, 3:1 a 1:0.
Úvod utkání byl ve znamení zabezpečených obran a tak se hra pohybovala spíše ve středním pásmu, do desáté minuty si brankáři sáhli na puk každý pouze čtyřikrát. První vážnější příležitost měli domácí v 5.minutě, ale Homolkovu pohotovou střelu sokolovský brankář vytěsnil těsně vedle branky. Baníkovci zahrozili poprvé vážněji v 9.minutě, když se nebezpečnou střelou prezentoval Táborský, ale Pipek v brance domácích předvedl bravurní zákrok. Baník měl poté možnost dvou přesilovek po sobě, ale jeho tlak v útočném pásmu byl bezzubý. V 16.minutě měl skvělou možnost otevřít skóre utkání Soukup, když se zleva prohnal kolem milevského obránce, jeho střelu ale Pipek i s trochou štěstí zlikvidoval. V závěru třetiny měli domácí možnost přesilové hry, ale hosté se bez problémů ubránili.

Na začátku prostřední části měli sokolovští opět velkou šanci jít do vedení, když zachytili nepřesnou rozehrávku domácích, ale Boušek ani nadvakrát neprostřelil vynikajícího Pipka. Další možnost Baníku měl Kuncl, ale jeho bombu opět kryl domácí gólman. Hosté se ale nakonec přece jen dočkali. Nahození Říhy od pravého mantinelu šikovně tečoval Kašpar a puk z jeho hole skončil pod horní tyčkou – 0:1. Hosté v těchto fázích utkání byli lepším celkem, měli několik dalších příležitostí, ale chybělo chladnokrevné zakončení. Naproti tomu domácí byli produktivnější a z minima vytěžili maximum. Na konci 34.minuty našel zpoza brány Homolka u protější tyče Hamerleho a bylo vyrovnáno – 1:1. Na druhé straně měl hned po vhazování dobrou příležitost sokolovský Švec, ale Pipek jeho střelu nadvakrát zlikvidoval. Na začátku 38.minuty naopak hosté nepokryli dobře „druhou vlnu“ a zkušený milevský matador Štych poslal domácí do vedení – 2:1. A aby toho nebylo dost, po další chybě v obraně inkasovali hosté za 31 vteřin další gól, když Nikodém v pádu nahrál Fořtovia ten svůj krátký únik zakončil úspěšnou střelou – 3:1. Takový zůstal i stav po čtyřiceti minutách.

Do závěrečného dějství vstoupily oba týmy ve čtyřech. Baníkovci se jen udřeně dostávali do potřebného tlaku, ale i když se snažili často o střelbu, v koncovce se prostě nedařilo a to i v přesilovkách. Naopak klid do svých řad vnesli domácí, když v 51.minutě po vhazování zvýšil šťastnou střelou Radosta, jehož střela zapadla obloukem za Nechvátalova záda – 4:1. Baník již s tímto stavem nedokázal nic udělat, v závěru se pak ubránil dvěma přesilovkám. Dá se konstatovat, že pro hosty to byla zbytečná ztráta bodů, jako celek působili kompaktněji, ale na krásu se nehraje, hraje se na góly a těch dali domácí z polovičního množství střel více.

Další mistrovské utkání sehrají sokolovští na svém ledě a to ve středu 05.12. od 18.00 hodin. Soupeřem jim bude mužstvo HC Draci Bílina.