Kašák, Slánský, Sedláček, Babický, Čížek, Bílek, Čermák

Landa, Kos, Scherzl, Hlusička, Kraus, Křepelka, Záleský, Doskočil, Krpata, Vlček, Hudíček, Fiala

Novotný

Mistrovké utkání - středa 19.12.2012 - 23. kolo

Sokolov - Ve 23. kole druhé hokejové ligy dorazily do Sokolova druhé Řisuty. Na tento celek se Baníku dlouhodobě příliš nedaří, dnes však vybojoval domácí tým tři body za těsné vítězství 3:2.
Do zápasu nezasáhl vzhledem k pracovním povinnostem kapitán Václav Dobřemysl, nenastoupil ani Zdeněk Sopr, který již trénuje po studijním volnu a mimo hru je stále i Petr Račanský. V sestavě již nenalezneme Miroslava Koblitze, jehož působení v Sokolově bylo ukončeno. Novou tváří v sestavě Baníku naopak v tomto utkání byl mohutný obránce Petr Štrach, jenž má na svém kontě mj. tři extraligové starty za Slavii Praha a také mnoho zápasů v první lize (Kadaň, Beroun, Mladá Boleslav, Jihlava, Vrchlabí či Znojmo). Naposledy tento bek nastupoval za Bílinu. Do sestavy se vrátil i Ladislav Boušek, jenž mezi Csamangem a Švecem výrazně ožil. Na střídačce se poprvé v domácím prostředí ukázal ve žlutočerném dresu i Martin Vrba, který do zápasu tentokrát nezasáhl. Společnost „na rybách“ mu dělal i Martin Kocek, který se ale do hry zapojil již v první třetině. Kapitánské céčko si pak na dres nalepil Zdeněk Formánek.

Zápas začal hodně zhurta. Již zhruba po dvaceti vteřinách po zaváhání domácích nastřelil Vlček břevno. Do hry pak naskočila druhá formace Sokolova a padl první gól utkání. Marek Švec se neohroženě pustil do 4 protihráčů, vystřelil, sám si dojel vyražený puk a uklidil ho do brány – 1:0. Zvýšit vedení Baníku mohl Boušek, který se taktéž dostal k dorážce, ale netrefil bránu. V 6. minutě přišlo vyrovnání. Baník se ve čtyřech pustil do útočení, dva hráči se však srazili, čehož využil Záleský přihrávkou na najetého Jonáše Křepelku, který samostatný nájezd proměnil – 1:1. V první třetině již branka nepadla. Především hosté si sice vypracovali souvislejší tlak, ale obrana buď byla pozorná, nebo si poradil výborný Nechvátal. Druhé dějství patřilo Baníku.

V končící přesilové hře od pravého mantinelu našel Pražák před bránou volného Vladislava Vrtka, který „zadovkou“ překonal Schwambergera – 2:1. A Baník začal na ledě panovat. Ve 24. minutě viděl Štrach volného Vrtka, jemuž ke gólu chybělo pár centimetrů. Poté v útočném pásmu rozpoutala druhá pětka doslova peklo. Nejprve se proháčkoval přes několik protihráčů Boušek, ale v zakončení úspěšný nebyl. Vzápětí se do šancí dostali Csamangó a znovu Boušek, ale na brankáře Řisut nevyzráli. Po ráně Formánka pak hostujícímu gólmanovi přálo i štěstí. Baník svého soupeře mačkal, ale paradoxně mohl inkasovat. Nechvátal se však vyznamenal při šanci Babického. Poté na ledě znovu kralovala druhá pětka domácích. Ale ve velkých šancích neuspěli Csamangó, Švec a znovu Csamangó. Ve 31. minutě se však Baník přeci jen dočkal. V přesilové hře přihrál Švec Bouškovi, jenž se pokusil ohrozit brankáře střelou ze strany, následně na brankovišti uplatnil svých 1xx cm Zdeněk „Zuccarello“ Formánek a dostal puk za brankovou čáru – 3:1. Ve 35. minutě domácí tým znovu podržel Nechvátal, jenž po hrubce Štracha vychytal sólový nájezd Hlusičky i následnou dorážkou. Poté měl Baník výhodu dvouminutové přesilové hry 5 na 3, kdy bránu tvrdě ostřeloval především Štrach, ale neúspěšně. Po druhé třetině tak domácí vedli 3:1.

Třetí třetina začala ošetřováním hostujícího Kašáka, který byl trefen pukem a vzápětí byl vyloučen Csamangó, jenž faulem překazil šanci hostů. Ti však přesilovou hru využili. Bránící hráči nepokryli z druhé vlny najetého Filipa Bílka, který překonal Nechvátala – 3:2. Šanci znovu odskočit na rozdíl dvou gólů měl Baník při minutu a půl dlouhé přesilové hře 4 na 3, ale tato přesilovka se nevyvedla. V 50. minutě pak ujel Boušek, byl faulován a hlavní sudí nařídil trestné střílení, to však zkušený domácí útočník nevyužil. A tak začalo bránění těsného vedení a také fantastické zákroky Nechvátala, jenž dvakrát skvěle vychytal Sedláčka a jednou Landu. To už domácí tým mohutně povzbuzovaly ochozy sokolovského stadionu, které aplaudovaly dalšímu skvělému zákroku Nechvátala. Rozhodnout pak mohl Kašpar, jenž se dostal do sólového nájezdu, avšak na Schwambergera nevyzrál. V poslední minutě pak hosté zkusili power-play, ale Baník soupeře do šance nepustil, naopak málem do prázdné brány skóroval Vrtek. Baník své těsné vedení uhájil a připsal si cenné vítězství 3:2 nad silnými Řisuty.

Výhru si Sokolov zasloužil. Hráči bojovali a ve druhé třetině domácí svého soupeře výrazně přehrávali. Nakonec se Baník sice bál o výsledek, ale mladý brankář Nechvátal svůj celek podržel a Sokolov se tak s rokem 2012 rozloučil vítězstvím 3:2. Další zápas sehraje Baník opět doma a to s dalším týmem z čela tabulky. Do Sokolova zavítá v sobotu 5.1.2013 Tábor.